Diş Beyazlatma diye bilinen bleaching işlemi, dişlerdeki sararmaları gidermek amacıyla diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemlerinin tümünü kapsar. İzmir’de diş beyazlatma merkezlerinde uygulanan beyazlatma tedavileri ile kişiler güvenli şekilde dişlerinde beyazlık görebilir.

Diş beyazlatma (Bleaching) işlemi 2 şekilde gerçekleşir;

  • Ofis tipi beyazlatma
  • Ev tipi beyazlatma

Bu yöntemlerden hangisinin tercih edileceği, kişinin zaman ve bütçesiyle ilişkilidir. Ama hekimin önerisi doğrultusunda da tercih yapmak daha sağlıklı olur. Bu yüzden diş beyazlatma İzmir klinik ortamında yöntemi tercih etmek doğru olur.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Bu yöntemdeki uygulama kinik ortamında gerçekleşir. Lazer ışını gibi bir ışık ile beyazlatıcı jellerin etkinliğinin arttırımı, sürenin kısa olmasını sağlar. Bu sebeple birçok kişi tek seans ile dişlerinin beyazlamasını tercih eder.

Maksimum 40-45 dakika gibi sürelerde tamamlanır. Dişlerdeki sararmaların yoğunluğu, bu sürelerin daha kısa olmasını da sağlayabilir. Bunun tespiti klinik ortamında uygulama sırasında belirlenir.

Etkin olan beyazlatıcı solüsyonun ve lazer ışığının diş etlerine temas etmemesi önemlidir. Bu yüzden diş etlerine koruyucu jeller sürülür. Güvenli ve zararsız şekilde profesyonel diş beyazlatma tamamlanır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

İzmir diş beyazlatma merkezleri ortamında kişiye özel olarak tasarlanan plastik diş kalıplar ve beyazlatıcı jeller yardımıyla tedavi gerçekleştirilir. Her gün 4-5 saat dişlerin üzerinde kalacak şekilde kişiye özel hazırlanan kalıplar kullanılarak uygulama yapılır.

Tedavi süresi değişkendir. Dişlerdeki sararmanın yoğunluğu ve oluşabilecek olan hassasiyet dolayısıyla 1-4 hafta gibi bir süreyi belirtmek daha doğru olur. Sonrasında hekimin de onayı ile tedavi sonlandırılabilir.

Nadir de olsa dişlerde yoğun olan renklenme bu tedaviyi ofis tipi beyazlatma sonrasında da alınmasını gerektirebilir.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İzmir diş beyazlatma merkezlerinde uygulanan bleaching işlemi sonrası beyazlığın devamlılığını sağlamak için aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.

Son dönemde herkes bu hastalığa yakalanıyor! Türkiye dikkat  Son dönemde herkes bu hastalığa yakalanıyor! Türkiye dikkat 
  • Çay, kahve ve şarap gibi alışkanlıkların tüketilmemesi ya da az tüketilmesi tavsiye edilir. Özellikle sigara kullanımı, en az düzeyde tutulmalı ya da kullanılmamalıdır.
  • Günlük olarak dişler en az iki defa fırçalanmalı, ağız içi bakımın da yerine getirilmesi gereklidir.
  • Renklenmeye sebep alışkanlıkların yoğun tüketimi sebebiyle 6 ayda bir diş taşı temizliği önerilir.
  • Tedavi bitiminde ilk haftalarda beyazlatıcı özellikli diş macunları tüketilebilir. Fakat aşındırıcı içeren macun veya tozlar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Bleaching sonrasında dişlerde 1-2 gün sürebilecek hafif hassasiyetler yaşanabilir. Dişler işlem gördüğü için sızlamaya daha müsait hale gelirler. Bu yüzden sıcak soğuk gıda tüketimine dikkat edilmelidir. Birkaç gün sonra normal yaşantıya devam edilebilir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) İzmir Fiyatları Nedir?

Bleaching fiyatları hakkında bilgi almak için internet ortamındaki bilgilere başvurmak yanıltıcı sonuçlar verebilmektedir. Çünkü fiyatlar içeriğin güncellenmemesi sebebiyle yanıltıcı olabilmektedir.

Bleaching İzmir Fiyatları hakkında güncel ve doğru bilgiler kliniklerde diş hekimleri veya hasta danışmanları tarafından verilmektedir. İletişime geçerek fiyat bilgisi almak sağlıklı bilgi sağlar. Ayrıca ücretsiz klinik muayene sağlayan yerlerden randevu almak, hekimle birebir iletişim kurmaya da yardımcı olur.