Kurnaz: “Yol medeniyettir” Kurnaz: “Yol medeniyettir”

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Rusya temasları, farklı uluslararası medya organlarında çeşitli başlıklar ve yorumlarla yer buldu.

The Telegraph: İngiliz The Telegraph gazetesi, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Salı günü Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile "Türkiye için önemli ekonomik konuları" görüşmesinin yanı sıra Gazze'deki savaşı da değerlendirdiğini belirtti.

Al-Monitor: Al-Monitor medya kuruluşu, Bakan Fidan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeyi, "Putin ile Fidan arasındaki ilk ikili görüşmede, Rus liderin Batı'ya karşı bir denge unsuru olarak Ankara'nın BRICS'e katılma konusundaki ilgisini benimsediği görüldü" şeklinde yorumladı.

Report News: Azerbaycan merkezli Report News, Fidan-Putin görüşmesini "Rusya, Ukrayna krizinin çözümüne katkılarından dolayı Türkiye'ye müteşekkir – Putin" başlığıyla duyurdu.

Arab News: Arab News, "Putin bölgesel toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyi umuyor" başlığıyla yayımladığı haberde, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ihtilafının çözümüne katkıda bulunma çabalarından dolayı Türkiye'ye teşekkür etti" ifadelerine yer verdi.

Ekathimerini: Yunanistan merkezli Ekathimerini, Rus haber ajanslarına dayandırdığı haberinde, "Kremlin lideri Vladimir Putin, Salı günü yaptığı açıklamada, gelecek ay Kazakistan'da yapılacak bölgesel bir toplantıda Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile buluşmayı umduğunu söyledi" şeklinde bilgi verdi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Rusya temasları, farklı uluslararası medya organlarında çeşitli başlıklar ve yorumlarla yer buldu.

Kaynak: DHA