61SAAT HABER MERKEZİ - Ahmet Çağlar Yıldırım ve Selahattin Özcan’ın moderatörlüğünde 61SAAT TV’de yayınlanan Dobra Dobra programına telefonla katılan 61saat.com Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erhan Esaspehlivan, geçtiğimiz günlerde Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen ödül törenine Trabzon Milletvekilleri’nin katılmayışını yorumladı. 

Esaspehlivan, “Biz gazeteciler her zaman eksikleri ve açıkları arıyor gibi görünüyoruz. Bizim asli görevimiz sorunu tespit etmek. İyi olanı övmek. Kötü olanı göstermek ve uyarmaktır. 

Bu sebeple yıllardır geleneksel olarak gazetecilerimizi ödüllendirdiğimiz gecede meydana gelen sorunları da dile getirmeliyiz. 

Biz zamanında o sahneye çıktığımızda dizlerimiz titrerdi. Bizim meslek büyüklerimizin haberlerimizi, fotoğraflarımızı değerlendirmiş ve ödüle layık görmüş olması gurur vesilesiydi. 

Başkan Kaya: "Bu yasa ne vicdana, ne insanlığa, ne de ahlaka sığar" Başkan Kaya: "Bu yasa ne vicdana, ne insanlığa, ne de ahlaka sığar"

Bizler de jüri üyesi olarak gerçekten hiçbir ayrım yapmadan, haberlerin kalitesine göre değerlendirdik.

Ödül alan arkadaşlarımız genç ve dinamik isimler. Camiadaki güzel isimlerle beraber yetişiyorlar. 

“SİYASİLER KATILMALIYDI”

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen geceye katılım konusunda eksiklik gösteren siyasiler hakkında konuşan Esaspehlivan, “Siyasilerin genel olarak Trabzon ile bağ kurma sıkıntısı var. Birçoğu Trabzon’da ikamet etmiyorlar zaten. Biz düzenlenen gecede görmek isterdik. Ama bu partinin vekilleri niye gelmedi diye üzülecek de değiliz. En çok belediye, bakan, milletvekili sizde. Bürokrasi de sizin ışığınızda ilerliyor. Biz sizin haberlerinize yer veriyorsak siz de oraya gelmeliydiniz. 

Eleştirmemiz gereken nokta Trabzon Milletvekillerinin Trabzon’un organizasyonları ve sorunlarıyla ne kadar ilgilendikleridir. İnsan ister istemez kırılıyor. Biz de sitemimizi dile getirdik.

Bir sürü partili ulaştı bize, “biz göremiyoruz siz nasıl göreceksiniz” dediler. Bizler de bu durumu Genel Merkeze iletmeleri gerektiklerini ifade ediyoruz. 

Burada kastettiğimiz sadece AK Parti Milletvekilleri değil, İYİ Parti Milletvekili Yavuz bey de aynı şekilde Trabzon’dan uzakta.” İfadeleriyle sözlerini noktaladı.

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ