Bu karar, BOTAŞ'ın resmi internet sitesinde yayımlanan bir açıklama ile kamuoyuna bildirildi.

Konut Tüketicileri İçin Tarife: Temmuz ayında konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulanacak satış fiyatı, 1000 metreküp doğal gaz için 4.080 TL olarak belirlendi. Bu fiyatın, Household Energy Price Index (HEPI) verilerine göre Avrupa'da, Ukrayna'dan sonra en düşük ikinci fiyat olduğu belirtildi.

Sanayi Aboneleri İçin Tarife: Sanayi aboneleri için ise tarifeler iki kademede belirlendi. Kademe 1'de 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 8.549 TL, Kademe 2'de ise 11.374 TL olarak açıklandı.

Elektrik Üretim Amaçlı Tarife: Elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımında ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12.000 TL olarak duyuruldu.

Altın Fiyatlarında Yeni Rekor: Yükseliş Devam Ediyor Altın Fiyatlarında Yeni Rekor: Yükseliş Devam Ediyor

Doğal gaz fiyat tarifelerinin aylık olarak hesaplandığına vurgu yapılan açıklamada, Temmuz ayı itibarıyla herhangi bir değişiklik yapılmadığı, fiyatların sabit tutulduğu ifade edildi.

Konutlarda En Düşük Fiyat Türkiye'de: BOTAŞ, konutlarda uygulanan doğal gaz fiyatlarının Avrupa'da en düşük seviyede olduğunu belirterek, Türkiye'nin bu alandaki avantajını vurguladı.

Bu bilgiler ışığında, Temmuz ayında doğal gaz kullanıcıları için tarifelerde herhangi bir artış ya da azalış beklenmemektedir.

Editör: Tayfun Çöpcü