Evet bu söz özellikle Trabzon’da son dönemlerde çok ama çok dillendiriliyor. Doktordan Belediye Başkanı olur mu?
Doktorlar hasta geldiğinde saçı güzel mi, kıyafeti güzel mi, ayakkabısı güzel mi diye bakmazlar.. Önce stetoskop ile sırtını ciğerlerini bir dinlerler, sonra kalp atışlarını, sonra iç organlarına baskı yapıp ağrı var mı derler.

İşte Doktordan belediye başkanı olunca hastanın görüntüsüne değil de direk problemlerine eğilmek huy oluyor.
Gelelim Trabzon’a, evet Trabzon’a  bir raylı sistemi getiremedik, teleferik için Trabzon’dan Ordu’ya gitme utancını bize yaşattılar. Trafik sorununda ileriyi göremediler, imarda sınıfta kaldılar ama ‘doktordan belediye başkanı olur mu?’ diyenlere ben yine de ‘neden olmasın’ derim.

Çünkü doktor hastayı ayağa kaldırır, hastalığını giderir, dış görüntüsü güzelliği onun için çok önemli değildir. Önemli olan daha uzun ömürlü olmasıdır.
Söz geliyor bizim büyükşehir belediyesi ve Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na. Tabi burada ekibine çok büyük görev düşüyor belediye başkanlarımızın... Mesela Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır’ın İstanbul’da çok önemli projeleri vardı, halen daha onun projeleri hayata geçiyor,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu artık Çakır’ı bu manada yormalı (Önünü açmalı)...Genel Sekreter Yardımcılarına şehrin makyajı ve görsel güzelliği için uyarılarda bulunmalı. Özellikle Turizm beklentimiz çok ise, turizm görsel güzelliktir, tarihtir, turizm gezmektir, görmektir, incelemektir ve fotoğraf çekmektir güzel olanı paylaşmaktır.

Dedik yazdık, şu şehrin meydanına gelen turist arkasına bir Trabzon yazısını alabilip öz çekim (selfie) yapsın. Olmadı, yaptıramadık.
Ama yine de olur olur, bal gibi de Doktor’dan belediye başkanı olur aslında.

Olmaz diye bir şey yok, eğer şehir hassasiyeti taşıyorsan, biraz da görmüş geçirmiş, yasa kural kaide ve yönetim biçimini biliyorsan bal gibi de oluyor.
Belki Trabzon için yeteri kadar! sosyal, kültürel veya sanatsal yapılar bugün yapılamıyor ama o Doktor belediye başkanı bugün Gülcemal gibi önemli bir projeyi başlatmışsa, Erdoğdu Yolu’ndaki sorunu çözmüşse, Kanuni Bulvarı’nın yarısını tamamlamışsa,  sularımız sorunsuz akıyorsa, Akyazı’nın önüne yonca kavşak projesini kondurtmuşsa, oradan tünelleri Kanuni’ye bağlamış ise, bitirilemez denilen Atasu’yu bitirmiş ise...

İkinci el oto galericiler sitesi, seyyar sorunu, Ayasofya Kavşağı, Ayasofya Kentsel Dönüşümü, Meydan Parkı birinci etap, derin deşarj sistemi, doğalgazı, EYOF Hatıra Parkı, Kent Müzesi, Oyuncakistan, 110 yeni otobüs, Trabzon sahilinde 12 binin üzerinde ağaç dikilmesi, Yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, Trabzon’un en temiz şehir seçilmesi, 61. proje olarak Akyazı Stadyumu, Zağnos Vadisi 2.-3. etabı, Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı ve daha yazmadığımız 100’ü aşkın iş yapılmışsa olur. Olur. Olmaz diye bir şey yok.

***

Sadece Büyükşehir için demiyorlar ha. Arsin için de bu ifadeyi çok kullanıyorlar.
Arsin’de de dediler.
Doktordan Belediye başkanı mı olurmuş dediler. Dr. Erdem Şen’i eleştirdiler. Ama o...
Birçok milletvekili çıkarmış ilçe beklerken ilçesine yüksekokul kurdurdu.
Yatırım adasının Arsin’e kurulması için lobi yaptı zemin hazırladı.
Birçok ilçe beklerken Arsin’e hastane açtırdı.İlçenin 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak su problemine neşter vurdu.
Arsin’e hiçbir ilçede olmayan eğitim binaları yaptırdı 2 bin kişilik yurt için çalışmalara başladı.
Mobilya Kent gibi bir projeye kapılarını açtı.
OSB’nin neredeyse tüm ihtiyaçları için siyasileri seferber etti.

Daha saymadığımız öncekilerin yapamadığı birçok şeyi Doktor belediye başkanlarımız yaptı yapıyor. Emeklerine sağlık.
Şimdi diyorum bakın Doktor’dan başkan oldu, yine de olur, milletvekili de olur, bakan da olur.

Yeter ki hizmet aşığı olsun.. Hani derler ya ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Tam da o misal... Yaptıkları güzel şeyler var, destek verirsek, ve eleştirileri dikkate alırsalar doktordan da olur öğretmenden de belediye başkanı olur.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Veli 12 ay önce

Yıl olmuş 2020 ilçeleri bırak daha Merkez de doğal gaz yok hala reklama devam.Nufüs ağırlıklı olarak sahilde yoğunlaşmış, Çok mu zor sahil boyunca Doğal Gaz hattı döşeyip ilçelerin bundan faydalanmasını sağlamak. ama nerde. Basının karşısına çıkıp iki de bir reklam yapan Belediye Başkancığının Raylı sistemle ilgili vizyonsuzluğunuzu da görüyoruz. Trabzonun en Batı ilçesinden başlayıp Sahil Boyunca en Doğusuna kadar uzatmak aklına gelmiyor herhalde. İddia ediyorum REİS bunların bu kadar beceriksiz olduğunu bilse, dedikodulardan haberdar olsa, neşteri vururda haberi olmuyor. Bazılarını tenzih ediyorum Trabzon'un bir çok belediyesi rezil durumda. Haa aralarında bi şey yapmak isteyen yok mu vaaar; Ortahisar, Akçaabat, Beşikdüzü, Yomra Arsin bişeyler yapmaya çalışıyor, ya da dışardan bakınca öyle görünüyor, diğerleri durumu idare ediyor.Makamı dolduruyorlar. Siz de burda Reklam yapın, savunmaya çalışın yiyen olursaaa...

Avatar
GurbetciBaskentli 12 ay önce

Doktoru baytari bilmem ama Trabzonda o rezil otogar bulundugu surece bana belediyeden ninni anlatmayin utanc veririci corumun ordunun ilcelerinin yeni otogari var sen dogu karadenizin merkez ilcesi isen moloz mevkisinde bize yakisir bir otogar ve balik hali yapsana.Trabzon koylesiyor emekli olmus her konuda kahvehane sehri birakin kisileri de dunyaya acilin.

Avatar
Ali Veli 12 ay önce

İmar açıklaması çıkışından sonra yine cilalamaya devam, ne oldu sıkıntı mı var? Yine Başkan sevgisi depreşmiş, böyle 10-15 günde bir çıkıp burada başkancığı savunuyorsunuz ya, görev mi bekliyorsunuz, nedir bu sevgi. Yukarıda yazdığınız bir çok icraat hükümetin icraati. Belediyeninkilerde zaten aslı işi yapması gereken işler. Haa yok onalarıda yapmasaydı. Ülke Çağ atlamış, Trabzon bundan ne kadar faydalanmış. Hiççç. Bu ançak yüksek kata karşıyım der, gelecek yatırımı engeller, o işten ekmek yiyen garip gurebanın ekmeğine mani olur. Trabzon da civi çakılmasını engelliyor zatı şahaneleri, neymiş yüksek katmış, Bir tane yatırım gelmediği gibi Korkarım bir kaç seneye kazıklanan o arap turistlerde gelmeyecek, Belediye bi denetlesin şu işletmeleri hijyeni, fahiş fiyatları.Acaba REİS olmasa, AK Parti bu kadar güçlü olmasa Bu savunduğunuz, reklamını yaptığınız, cilaladığınız, Başkancık seçile bilir miydi? Trabzonun bir çok belediyesinde olduğu gibi Ak Parti sayesinde seçiliyorlar, icraat sıfır.

Avatar
cevdet+y 12 ay önce

meslek farketmez girişimcilik muhakeme yeteneği olsun yeter. Mesela bizde bir dönem okul mezunu bile olmayan mesleksiz bir kişi üniversite mezunu olan kişiden çok başarılı başkanlık yaptı. En büyük örnek size tayyip erdogandir. unvrsteyi bitirmedi.

Avatar
Mehmet burgucu 12 ay önce

O zaman sendende bal gibi olur doktor erhan

Avatar
Cemil Verim 12 ay önce

Bencede yazarımız biraz değil epeyce yandaşlık yapmış. Çünkü bu sayın başkanın ilk dönemi değil 2.dönemive biz hala bir gerçek bir icraar göremedik. Arkadaşların yorumlarına katılıyorum sadece reklam var icraat yok. Gönül isterdiki bizim de Trabzon için caı gönülden proje üreten başkanımız olsun. Hala trafik sorununu raylı sistem ile çözülebileceğini düşünecek kadar iyimserler. Peki raylı sistemi kurduğunuz zaman bu kadar araba sürücüsünün raylı sistemimi tercih edeceğini sanıyorsunuz. Şimdi söylüyoruz raylı sistem kurulunca ve gerçekler ortaya çıkınca doğru söylediğimiz anlaşılacaktır.

Avatar
Hanzo. 12 ay önce

Trabzon...rezil....durumda

Avatar
hakki+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7 12 ay önce

Davut çakır tespiti niz çok doğru.gümrükcu ne yaparsa yapsın çakır in büyük şehir başkanlığı ni Trabzon da engelleyemez.b ırak adam çalışsın.cakir 2 yıl önce tabakhane den değirmen dere ye proje açıklaması yaptı.neolduysa sesi kesildi

banner480