İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde geniş çaplı bir dolandırıcılık operasyonu düzenlendiğini duyurdu.

"Düğüm-1" operasyonları kapsamında, Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli 19 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 88 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ve İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlükleri tarafından yürütüldü.

Operasyonlarda, toplam 1748 kişiyi dolandırdığı tespit edilen şüpheliler yakalandı. Ele geçirilen malzemeler arasında 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek ve büyük miktarda döviz ve Türk Lirası bulundu.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme! Milyonlarca emekliyi ilgilendiren flaş gelişme!

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." ifadelerini kullandı.

"Düğüm-1" operasyonları, Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa gibi birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Bu operasyonlar, dolandırıcılıkla mücadele kapsamında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Haber 7