En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Dorukhan Toköz basın toplantısı

Futbol 25.11.2021, 15:29

61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzonsporlu oyuncu Dorukhan Toköz, bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Burada açıklamalarda bulunan Dorukhan, "Her kariyerde inişler çıkışlar olabiliyor. Ben gittikten sonra milli takımda her şey yolunda gitti. En son şampiyonluk yaşadım. Sakatlıkla ilgili hiç bir şey kalmadı. Burada sağlık ekibi, herhangi bir sıkıntım olduğunda ilgileniyor. İyi gidiyoruz, şampiyonluk zor bir şey. İnşallah üstesinden geliriz. Puan farkı olarak öndeyiz ancak ikinci devre çok daha önemli. Çok zor maçlar bizi bekliyor. Önümüzde de çok zor maçlar var. Burada şampiyon olup ondan sonra sonu Avrupa olur inşallah. Burada mesaimizi tamamladıktan sonra, şampiyon, şampiyonluklar gördükten sonra Avrupa’ya gideriz.

Ben normalde orta saha oyuncusuyum. Eskişehir ve Beşiktaş’ta sağ bek oynadığım dönemler oldu. Ben için mevki fark etmiyor. Nerede ihtiyaç olursa, hoca nerede görev verirse orada oynuyorum. Sağ bekte sakatlık oldu. Bruno Peres sakatlanmıştı, hocam öyle layık gördü orada oynattı. Şu anlık bir sıkıntı yok, hoca nerede görev verirse orada oynarım. 

Adapte oldum. Ailem de yalnız bırakmıyor. Burada milli takımlardan çok arkadaşım var. Ortam da çok iyi. Arkadaşlarımla beraber arada yemek yiyoruz, yakın oturuyoruz, beraber çay içiyoruz. Ortam olarak da arkadaşlık olarak da çok iyi. Uyum sağlamak, eskiden tanıdığım arkadaşlarım da olduğundan dolayı benim için kolay oldu.

Ben çok etkilendiğimizi söyleyemem. Öncelikle işimize bakmamız lazım. Takım arkadaşlarımızla da aramızda böyle konuşuyoruz. Bu rehavete kapılmak istemiyoruz. Maç maç bakıyoruz. Çünkü her maç bizim için çok önemli. O nedenle kamuoyunda çok daha dikkat etmemeye çalışıyoruz. Kendi içimizde konsantremizi bozmadan devam ediyoruz. Bir maç kaybedersek farklı, kötü giderek farklı yorumlar yapılacak. O nedenle biz iyi giderken de çok dikkat etmememeye çalışıyoruz o taraftalar. Allah korusun bir şey olursa yine dikkat etmeden yolumuza devam edeceğiz.

Yabancı, Türk oyuncular arasında çok iyi arkadaşlık var. Herkes birbirini çok seviyor ve saygı duyuyorlar. Oynayan veya oynamayan hiç bir oyuncu arasında fark yok. Bu maça çıkmadan önce Abdülkadir Parmak inanılmaz bir konuşma yaptı. Erce sakatlandı, Arda oynadı. Bazı oyuncularımız sakat oluyor, bazıları oynuyor. Bekleyen oyuncular bir anda forma şansı buluyor. Ne olursa olsun bu yenme ve yenilgisizlik devam ediyor. Takım içinde bekleyen veya beklemeye oyuncu kim olursa olsun çok iy çalışıyor. Hocamızda bizi çok iyi analiz ve antrenmanlar yaptırıyor. Bunların hepsi buluştuğunda ortaya iyi bir takım çıkıyor. Bizde galip gelmeyi biliyoruz böylecek..

Ben ilk sözleşmem bittiğinde Avrupa’ya gitmek istediğimi söylemiştim menajerime. O ara bir sürü takımdan teklif geldi. Hem Avrupa, hem de Türkiye içinden. Ama Abdullah hoca ile konuştum. O arada Abdüş, Uğurcan ile çok konuştum. Bu sene hocamızın şampiyonluğu çok istediğini, çok iyi takım kuracağını, çok güzel proje olacağını söyledi. Abdullah hocayla çalışmıştım. Ama onun döneminde sakatlık yaşamıştım. yarım kalmıştı. Hoca benle böyle konuştuğu için, arkadaşlarım da aradı çok güzel olacağını söyledi hepsi. Sağ olsun ben Trabzonspor’u, ben Trabzonspor’u seçtim. Çok güzel birliktelik oldu. 

O antrenmandaki muhabbette, en son galip geldikten sonra ben oradan geldim, Tony ile aramızda şakalaşıyoruz o kadar..

Önce Trabzonspor’da başarılı olup, daha sonra önümüzde 5 ay milli takım arası var. Ondan sonra Milli takıma gidip orada formayı almak. Hepimizin hedefi. Milli takım çok özel bir yer. İnşallah oraya da gidip, ondan sonra Avrupa’ya gitmek hayalim…

Serkan çok iyi oyuncu, kaliteli oyuncu. Maçta her zaman elinden geleni yapıyor. Genç, daha da kendisini geliştireceğine inanıyorum. Bruno da çok iyi futbolcu. Bende elimden geldiğince zaten sağ bek veya mevkiin ne olursa olsun oynamaya çalışıyorum. Hocam nasıl görür, antrenman performansı, başka zaman aklında ne var, taktik olarak ne düşünüyor, bu hocamızın bileceği. Hocamız ne derse o olur…"

Yorumlar (0)