61SAAT SPOR SERVİSİ -

İstanbul'dan Giresun’a dönüş yapan ve yaşamını çiftçilik ile sürdüren 42 yaşındaki Hamit Akkaya, Trabzonspor’a olan sevgini çocuklarına da aşıladı.

Trabzonspor’un geçen sezonun 29.haftasında sahasında Göztepe’yi konuk ettiği karşılaşmada Dorukhan Toköz’ün performansına hayran kaldığını belirten Akkaya yeni doğan çocuğuna Dorukhan ismini verdi. Yıllar sonra gelen şampiyonluğun kilit isimlerinden birinin Dorukhan Toköz olduğunu ifade eden Akkaya, ''Oğlum Dorukhan, Trabzonspor'un şampiyon futbolcusunun ismini taşıyacağı için gururluyum.'' dedi.

Ekran Resmi 2022-11-27 21.45.26

DORUKHAN’I MOTİVE EDECEKTİR

Trabzonspor'un sahasında Göztepe'yi 4-2 mağlup ettiği karşılaşmayı hastanede takip ettiğini belirten Hamit Akkaya, ‘’Şampiyonluk heyecanı her geçen gün artıyordu. Yıllarca bu anı bekledik. Hastanedeydik ve doğum için bekliyorduk. Maçı hastanede takip ederek zaten hem karakter hem de oyun olarak hayran olduğumuz Dorukhan Toköz’e bir kez daha hayran kaldık. Performansıyla bizi şampiyonluğa taşıyordu. Eşime biraz çekinerek böyle bir isteğim olduğunu belirttim. O da sağ olsun beni kırmadı ve ne kadar fanatik olduğumu da bilerek bunu kabul etti. Ailemde, akrabalarımda ve çevremde pek nadir farklı takımı tutanlar mevcut. Genelimiz hep Trabzonspor taraftarından oluşuyor. Dorukhan’a sosyal medya üzerinden çok ulaşmaya çalıştım. Bu anıyı ve kararı onunla da paylaşmak istedim. Belki yıllar geçecek ve hiç haberi olmayacaktı. Giresun'da onun adını taşıyan bir çocuk olduğunu bilmesi eminim ki onu da çok mutlu ve motive edecektir. Ona sosyal medya üzerinden ulaşamayınca Uğurcan Çakır’a ulaşmayı denedim fakat yine başarısız oldum. Şu an sakatlık süreci geçiren Dorukhan’a biraz olsun moral olmak isteriz. Onunla tanışmak için sabırsızlanıyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

464245

DORUKHAN’IN VİDEOLARINI İZLETİYORUM…

8 aylık Dorukhan Akkaya’ya önemli bir isim mirası bıraktığını belirten Hamit Akkaya, ‘’Oğlum bundan yıllar sonra bana adının nereden geldiğini sorduğunda ona gurur içerisinde bir cevap vereceğim. Trabzon şehrinin beklediği şampiyonluğun mimar isimlerinden birinin adını taşıyacak. Eminim bundan çok memnun kalacaktır. Ona Dorukhan’ın videolarını, Trabzonspor maçlarını izletiyorum. Diğer çocuğumun ismi Berat. Onun da fanatik Trabzonspor taraftarı olmasından ötürü çok mutluyum.’’ dedi.

Ekran Resmi 2022-11-27 21.45.32

EDİN VİSCA GOL ATINCA…

Edin Visca'nın Galatasaray'a attığı gol sonrası çevresindekilerin tedirgin olduğunu belirten Akkaya, ''Trabzonspor’un deplasmanda Galatasaray’ı konuk ettiği karşılaşmayı takip ettiğimiz anlarda Edin Visca’nın son dakika golüyle çılgınlar gibi sevindik. Tabi gol ile birlikte maçı birlikte takip ettiğimiz herkes dönerek bana baktı. Çocuğumun adını Visca koyar mıyım diye düşündüler. Gülerek bana takıldılar. Hoş sohbetler oldu. Onlara Türkiye’de yabancı isim takmanın mümkün olmadığını belirttiğimde biraz olsun rahatladılar.’’ ifadelerini kullandı.

HAMİT AKKAYA’NIN EŞİ TUĞBA AKKAYA: FENERBAHÇE TARAFTARIYDIM EŞİMİN SAYESİNDE TRABZONSPORLU OLDUM

Hamit Akkaya ile 18 yıllık mutlu bir evlilikleri olduğunu ifade eden Tuğba Akkaba, ‘’Eşimden önce Fenerbahçe taraftarıydım. Eşimin fanatikliği ile birlikte yıllardır Trabzonspor’u destekliyorum. Hastanede eşimin bu duygular içerisinde kararını öğrendim ve kabul ettim. Dorukhan ismi zaten sevdiğim bir isimdi ve Trabzonspor forması giyen Dorukhan’ı da çok seven bir aileyiz. Çevremizde herkes oğlumuzun ismini Dorukhan Toköz nedeniyle Dorukhan koyduğumuzu biliyor ve çok olumlu tepkiler veriyorlar.’’ ifadelerini kullandı.

Ekran Resmi 2022-11-27 21.45.39