61 SAAT SPOR SERVİSİ-Bordo-Mavililere ilk dava Duglas’ın menajerlik şirketi MP9 Assessoria Spo tarafından açıldı. CAS’a yapılan başvuruda Trabzonspor ilk cevap dilekçesinde futbolcu  sözleşmesinde menajer imzası bulunmadığı ve ayrıca hizmet sunulmadığı gerekçeleri ile itiraz edildiği kaydedildi.

İkinci cevap dilekçesinde ise hem futbolcuyu hem de kulübün aynı işlemde temsil edilmesinin talimatlara aykırı olduğu yönünde ek itirazlara yer verildiği kaydedildi.

Şirketin Trabzonspor’dan 450 bin Euro istediği kaydedilirken CAS tarafında duruşma açılmak suretiyle taraflar dinlendiği ve karşı tarafla yapılan sulh görüşmelerinin sonuçsuz kaldığı karar verilmesi için CAS’a bildirim yapıldığı belirtildi.

CAS’ın henüz konuyla ilgili karar vermediği kaydedildi.

FİFA’da görülen davada ise Douglas Trabzonspor’da sözleşmesinin fesih protokolünden doğan alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle açtığı kaydedildi.

Fesih Protokolünden kaynaklanan 96 bin 750 Euro’nun ödenmediği gerekçesiyle FİFA’ya başvuran Douglas ile bordo-mavililer arasında yapılan görüşmede anlaşma sağlandı. Ücretin 2 eşit taksit halinde ödenmesi yönünde yapılan anlaşmada Trabzonspor ilk taksiti öderken 2. Taksit ise 25 Temmuz tarihinde ödeneceği kaydedildi.