Dudak dolgusu, en popüler dermal dolgu türlerinden biridir. Dudaklarınızın hacmini arttırırlar ve daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlarlar.

Dudaklarının boyutunu büyütmek isteyen birçok kişi dudak dolgusu yaptırmaktadır. Dudak dolgusu yaptırmanın avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Dudakların eski formuna yeniden kavuşturulması: Yaşlandıkça dudaklarınız küçülebilir veya incelebilir ve ağzınızın köşeleri arasındaki mesafe artabilir. Bu durumlarda eski ve genç halinize kavuşmak için dudak dolgusu tercih edebilirsiniz.
  • Dudakların şeklini düzeltmek: Dudaklarınızın boyutlarında veya şekil olarak farklı (asimetrik) olması yaygın bir durumdur. Yüzünüze uygun bir simetri kazandırmak için dudak dolgusu tercih edilebilir.
  • Kırışıklıkları giderme: Gülümsediğinizde ya da güldüğünüzde ağzınızın kenarlarında kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklar zamanlar artmaktadır. Bu dolgu sayesinde, kırışıklıkların arası dolar ve daha genç bir yüze sahip olursunuz.
  • Özgüveni arttırmak: Dudak dolgusu yüzünüzde yapacağı gençleştirici ve güzelleştirici etkisi ile özgüveninizi ve vücut imajınızı iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdıkları konuları dudak dolgusu nasıl yapılır, prosedür acı verir mi ya da prosedür öncesi ve sonrasında neler yapılmalıdır, gibi sorular oluşturmaktadır.

Öncelikle, dudak dolgusunun diğer tüm estetik işlemleri gibi uzman doktorlar ile uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

Dudak dolgusu uygulama öncesinde, uzmanlarımız tarafından dudaklarınıza bölgesel bir anestezi uygulayacaktır. Bu sayede dudaklarınız uyuşur ve herhangi bir acı hissetmezsiniz. Acı olmayacağı için dolu süreci mümkün olduğunca rahat geçecektir. Uygulama sonrasında yaklaşık 15 ila 30 dakika sonra dudaklarınız uyuşmuş olmalıdır.

Sağlık uzmanınız daha sonra ince bir iğne kullanarak dudaklarınızın kenarları, üst dudağınızın ortasındaki eğri ve ağız içi boşluklarınız dahil olmak üzere dudaklarınızın herhangi bir kısmına veya tümüne dudak dolgusunu enjekte edecektir. Herhangi bir acı hissetmezsiniz ama bir miktar kıstırma ve batma hissi olacaktır. Ortalama olarak, 1 mililitre kadar dudak dolgusu enjekte edilecektir.

Tüm prosedür 30 dakika ila iki saat arasında tamamlanmış olacaktır.

Yaptırdığınız dudak dolgusu 18 ila 24 ay etkisini koruyacaktır.

Dudak Dolgusunu Nerede Yaptırabilirim?

Dudak dolgusu, uzman doktorlar tarafından yürütülen kliniklerde ya da hastanelerde, teknik ve medikal donanıma sahip merkezlerde yaptırılmalıdır.

Antalya dudak dolgusu merkezleri arasında yer alan, Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL tarafından yönetilen özel klinikte, dudak dolgusu yaptırmak için gereken tüm teknik donanım mevcuttur. Ayrıca, doktorun estetik konusundaki uzmanlığı, bu prosedürü yaptırmak isteyenler için profesyonel bir hizmet verilmesini sağlamaktadır.

Klinikte, misafirlerin rahat etmesi için sunulan imkanlar, böyle bir prosedür öncesi aranan güven ve rahatlığı bulmanızı sağlamaktadır.

Eğer sizler de dudaklarınızın görüntüsünde değişikliğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyor, daha genç ve güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız, https://www.drneslihanyuksel.com/ sitesi üzerinden Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL ile görüşebileceğiniz bir randevu alabilirsiniz.