Altının kilogram fiyatı geriledi Altının kilogram fiyatı geriledi

Türkiye’de bir çok şehirdeki şubelerini kapatan ING Bankası, Trabzon’un Maraş Caddesinde bulunan şubesini de kapatma kararı aldı. Bankanın şubesi dün akşam itibariyle boşaltılırken, Trabzon’da hesapları bulunan müşterilere de mesaj yoluyla bildirimler gitti.

DİJİTALE DÖNÜYORLAR...

Bankada hesabı bulunan müşterilere, “Dijital dönüşüm yolcuğumuza paralel, 24 mayıs 2024 tarihinden itibaren, Trabzon Şubesi’ndeki hesaplarımız Bireysel Merkez Şube’ye aktarılacak. Mavcut İBAN Bilgileriniz değişmeyecek ve varsa ödeme talimatlarınızda değişilki yapmanız gerekmeyecek. İşlemleriniz İNG Mobil’den gerçekleştirileilir veya yüz yüze iletişim kurmak istediğinizde Cebimdeki Danışman’a haftanın her günü saat 00.00’a kadar bağlanabilirsiniz” ifadeleri yer aldığı görüldü.

Banka çalışanlarının durumlarının ne olacağı ile ilgili bir bilgilendirme yapılmazken, bankada hesapları olan vatandaşların işlemlerini anlaşmalı bankalardaki ATM’lerden ücretsiz bir şekilde yapabilecekleri kaydedildi. Bu ATM'lerin de İşbank ve Akbank olduğu kaydedildi.

TÜRKİYE'NİN FARKLI ŞEHİRLERİNDEKİ ŞUBELERDE KAPATILDI

Bu noktada bankanın camına da uyarı yazısı asılarak hangi bankaların ATM’lerinden ücretsiz işlem yapılabileceği belirtildi.

Öte yandan ING Bank, sadece Trabzon'daki değil Türkiye'nin bir çok şehrindeki şubelerini kapatıyor. Bu kapatmaların ilerleyen günlerde devam edip etmeyeceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor...

ING bilindiği gibi Hollanda merkezli bir banka. ING Grubu, Türkiye’de Oyak Bank’ın yüzde 1000 hissesini alarak 7 Temmuz 2008’den itibaren ING Bank olarak Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Editör: Serkan Kılınç