90’lı yıllarda ünlenen şarkıcı R. Kelly New york Federal bir jüri tarafından Eylül ayında suçlu bulunmuştu. R. Kelly’in cezası ise dün ilan edildi. Kelly, 30 yıl hapis ve 100 bin dolar para cezası ile cezalandırıldı.

Dünya kamuoyunu meşgul eden dava, geçen yıl görülmüş ve tanıklar uğradıkları taciz ve kötü muameleyi isimlerinin gizli tutulması şartıyla mahkeme salonunda anlatmıştı.

Toplamda 11 kadın ve erkek henüz reşit değilken, Kelley’in kendileriyletaciz ve kötü muamelede bulunduklarını iddia etmişti. 

Dünya’nın limiti aşıldı: Yarından itibaren gelecek yıldan tüketilecek Dünya’nın limiti aşıldı: Yarından itibaren gelecek yıldan tüketilecek

Mahkeme salonuna hapishane üniformasıyla getirilen Kelly, cezası açıklanırken her hangi bir tepki vermediği kaydediliyor.

Federal Savcılar, “Halkı korumak” için 25 yıldan fazla bir süre hapiste tutulmasını istediler ancak savunma, “şu anda risk olmadığı” için 10 yıldan veya daha az bir cezayı savundu.

Kelly’in ayrıca Mann Yasası olarak bilinen seks ticaretiyle mücadele yasasını da ihlal ettiği tespit edildiği kaydedildi.