Bölgemize şehit ateşi düştü Bölgemize şehit ateşi düştü

61SAAT HABER SERVİSİ - Aslen Trabzonlu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Trabzon’un tarihine ışık tutacak müze projesi geldi.
İmamoğlu, memleketi Trabzon’da Kent Tarihi Müzesi kurmak için girişimlere başladı.
İmamoğlu’nun bu girişimini ise İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, 61saat’e açıkladı.
İmamoğlu’nun Kent Tarihi Müzesini kurmak için ilk olarak Yomra Belediyesinden bir talepte bulunduğunu aktaran Özkan, “Burayla ilgili arazi problemi var. Trabzon Kent Tarihi Müzesi yapmak istiyoruz.. Ancak  alan bulamadık, yer bulamadık. 1000 metre kareye ihtiyaç var. Belediyenin de yeri yok. Yomra Belediyesinden istedik ama maalesef yer bulamadık.
Dünya Ticaret Merkezinin olduğu alanda İBB’de hissedardır. Aslında, tüm Dünya Ticaret Merkezi, Kayseri, İstanbul, Trabzon’da İBB hissedar.  
Maalesef alan tahsisisini İstanbul Ticaret Odası yapmadı. Yapılsaydı oraya Kent Tarihi Müzesi yapacaktık.
İmamoğlu kendisi yapacaktı. Büyükşehir Belediyesi olarak değil. Yer arayışımız devam ediyor.
Kent Tarihi müzesi ile ilgili hayali var. Elinde ciddi dökümanlar var. Yabancılar var Trabzonlu ilgili hikayesi olan insanlar var. Burada çalışmış mühendisler var. Ciddi arşive var, onu Kent tarihi müzesi olarak planlamak istiyor sayın başkan. Yer bulanabilirse öyle bir planlaması var” dedi.