Ramazan bayramı nedeniyle eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Trabzon’a gelen Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ile birlikte coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Trabzon'da anlamlı ziyaret

Başkan Kaya, "Trabzon'a Kültür ve Sanat kimliğini yeniden kazandıracağız" Başkan Kaya, "Trabzon'a Kültür ve Sanat kimliğini yeniden kazandıracağız"

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya açıklamasında, “İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve kıymetli eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu ile birlikte havaalanındaki coşkulu karşılamanın ardından Dilek Hanım’ın Çarşıbaşı ilçemizde bulunan Kovanlı Köyü’ne gittik. 9 Nisan 2021’de yaşamını yitiren annesi Hava Kaya’nın mezarını ziyaret edip, dua okuduk. Dilek Hanım’ın köydeki baba evinde İmamoğlu ve Kaya ailesinin yakınlarıyla birlikte sohbet ettik. Yarın Ortahisar Belediyemizde büyük bir buluşma gerçekleştireceğiz. 13.30’da tüm halkımızı Ortahisar Belediyemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarın 13:30'da halk buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yarın (12 Nisan Cuma) saat 13.30’da Trabzon Ortahisar Belediyesi önünde hemşehrileri ile bululma gerçekleştirecek.