Ekstrakt, bütün gıdalarda bulacağınızın konsantre versiyonlarıdır. Bunlar, ayrıca tentür veya tonik olarak da adlandırılırlar. Eksraktlar, uçucu yağların konsantre formlarıdır ve genellikle yemek pişirmede veya koku olarak kullanılırlar. Bundan dolayıdır ki bu tarz ürünlere olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Ekstrakt, kurutulmuş halde bitkilerden elde edilmektedir. Bu ürünler temel olarak bitkilerden görebileceğimiz faydalardan maksimum seviyede yararlanmamızı mümkün kılar. Bitki özü olarak da tanımlanan bu tarz ürünler günümüz koşullarında yoğun bir düzeyde talep gören ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Gaziantep'te korkunç bilanço: "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok oldu" Gaziantep'te korkunç bilanço: "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok oldu"

Bitkileri sıkılması ya da bitkilere çözücü emdirme işleminin uygulanması neticesinde elde edilen bitki özgü günümüz koşullarında üst düzeyde kullanım özelliğine sahiptir Bitkilerin Ekstrakt formları; pratik bir şekilde kullanım noktasında üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Özellikle hastalıklardan korunmak noktasında bu tarz ürünlerin etkili olması; bu ürünlere olan talebin de artış göstermesini mümkün kılmaktadır. Elbette ki bitki özü temin ederken dikkatli bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir. https://www.arifoglu.com/ekstrakt-ve-suruplar internet sayfasında bu ürünleri inceleyebilirsiniz.