Twitter'ın CEO'su Elon Musk, sosyal medya platformunun klasik "kuş" logosunu "X" harfiyle değiştireceğini duyurdu. Musk'ın sahibi olduğu Twitter, son günlerde, Meta'nın yeni platformu Threads'in hızlı üye artışıyla rekabet etmeye çalışıyor.

"Yakında Twitter Markasına ve Tüm Kuşlara Veda Ediyoruz"

Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter'ın klasik "kuş" logosunun yerine "X" harfiyle değiştirileceğini açıkladı. "Yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda ediyoruz" ifadesini kullanan Musk, bu radikal değişikliği duyurarak dikkatleri üzerine çekti.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla gibi büyük şirketlerin sahibi olduğu bir girişimci olarak, Twitter'ı ekim ayında satın almıştı ve o tarihten itibaren platformu birçok önemli değişikliğe uğrattı.

Dogecoin Logosuyla Şaşırtan Değişiklik

Daha önce bu yılın başlarında, Twitter'ın logosunu kısa bir süreliğine, kripto para birimi Dogecoin'in köpek logosuyla değiştirerek de ilginç bir hamle yapmıştı.

İphone 15 görücüye çıktı! Fiyatı da belli oldu. Bomba özellikler... İphone 15 görücüye çıktı! Fiyatı da belli oldu. Bomba özellikler...
Twitter, Threads ile Mücadele Ediyor

Son günlerde, Meta'nın hayata geçirdiği ve hızlı üye artışı kaydeden Threads platformu, Twitter için ciddi bir rekabet kaynağı haline gelmiş durumda. Musk'ın Twitter'ı bu tür radikal değişikliklerle güncel tutma çabası, platformun Threads ve diğer rakiplerine karşı rekabetçi kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

Editör: Furkan Yılmaz