Trabzon Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru 'BombacıMülayim01' yakalandı.

Bitlis Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu'nun terörle mücadeledeki faaliyetleri, kullanılan sivil araç ve eşinin görev bilgileri sosyal medya platformu X üzerinden paylaşıldı. Bu durum üzerine Bitlis Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti. Yapılan soruşturmada, paylaşımların Trabzon Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru V.K. tarafından 'BombacıMülayim01' kullanıcı adıyla yapıldığı tespit edildi.

Burdur'da kaza! Mansur Yavaş'ın ağabeyi Aladdin Yavaş yaralandı Burdur'da kaza! Mansur Yavaş'ın ağabeyi Aladdin Yavaş yaralandı

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla V.K., Trabzon'da gözaltına alındı ve Bitlis'e getirildi. Gözaltına alınan V.K. hakkında Terörle Mücadele Kanunu'nun 6. maddesi ve Türk Ceza Kanunu'nun 136. maddesi kapsamında işlem yapıldı.

V.K.'nin ikametinde ve üzerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallerde yaklaşık 3 bin adet kişiye özel, gizli belge bulundu. Ayrıca V.K.'nin hukuki yardım adı altında para temin ettiği ve birçok mağdurdan para aldığı ortaya çıktı. Bitlis'te V.K.'ye yanıltıcı bilgi verdiği belirlenen polis memurları S.B. ve O.Z. de gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.