Ardından Başkan Ahmet Metin Genç,  geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Ardından gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, Erdoğdu yolunun üzerinde yer alan metruk binalarla ilgili Ortahisar Belediyesinin Kentsel Dönüşüm yapıp yapamayacağını sordu. 

Şahin, “Tünel Akvaryum’un girişinden yukarısında metruk binalar var. Erdoğdu okulundan aşağı. Burası kentsel dönüşüme alınırken oraya da kadar alındı. Her halde TOKİ burayı kentsel dönüşümden çıkardı. Çıkardıktan sonra oradaki vatandaşların bir kısım yerinin park yapılması için imarda düzenleme yapıp, emsalini arttırmıştık. Oraya vatandaş, müteahhit girsin diye. Orası şimdi metruk bir halde. Tünel Akvaryum’un üzerinde çok ilkin yapılar. ORKENT burada bir kentsel dönüşüm yapabilir mi, yapmalı… Orası çok kötü görünüyor. 

Hemen altta TOKİ evler yaptı. Şimdi hemen onun üzerinde Erdoğdu’ya giderken kamulaştırılan yerler var. Fakat oralarda metruk bir iki tane bina var. Veya bina yıkılmış hafriyatı orada. Oralar telaşlandırırım, adlandırılsa” dedi. 

Başkan Genç ise alanla ilgili bir dönüşüm yapılıp yapılmayacağı ile ilgili, “O alan bizi dönüştürün diyor. O patikte ve evel emirde bakacağımız alanlardan bir tanesi” dedi.