61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzonspor Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Doğan, Trabzonspor’un Olağanüstü Genel Kurul’unda 61saat’e açıklamalarda bulundu.

Doğan, “En önemli konumuz sürdürülebilir ekonomi. Altyapı ve bunları yaparken yarışmak. Ekonomimizi acil olarak sürdürülebilir hale getirebilmemiz lazım. Ek gelirler oluşturmamız lazım. Bu gelirlerle ne Trabzonspor’un ne diğer kulüplerin yaşama şansı yok. Bu artık hayatın gerçeği. Küçülme yok. Trabzonspor’un dengeli olması lazım. Double Pass altyapı ile ilgili rapor getirecek. Görüşmelerimizi yapacağız. Bunun planlamasını yapıp yürürlüğe koyacağız. Aksilik olmazsa 1461 Trabzon ile pilot takım anlaşması yapacağız. Trabzonspor’a gelen genç oyuncu burada oynayamazsa nereye gideceğini bilecek. 1461 Trabzon yukarı lige çıktığında belki başka takım yapacağız. Sadece kendi altyapımızı değil diğer kulüplerin de altyapılarını tarıyor olmamız lazım. Bununla ilgili yurt dışında çalışma yapan firmanın raporlarını da Mayıs ayında alacağız. 

31 Mart’a konu olan, konu olmayan borçlar var. Menajerlerle ilgili olanlar belli. Hepsiyle ilgili ödeme planı yapmak durumundayız. Çok ciddi bir rakamı 2 haftada kulübün içine soktuk. Karşılığı olmayan, sponsorluk anlamında. Çok ciddi bir parayı bulduk. Geriye dönük maaş ödemelerinin bir kısmını yaptık. Bu bir süreç. En sıkıntısız şekilde atlatılması için ne gerekiyorsa yapılmalı. Trabzonspor ne benim ne başkasının cebine sığacak bir takım değil.

FLAŞ! Okan Buruk'tan Uğurcan Çakır açıklaması, 'Çok zor!' FLAŞ! Okan Buruk'tan Uğurcan Çakır açıklaması, 'Çok zor!'

Stat sponsoru ile ilgili hiçbir gelişme yok, sıfır. Seçildikten sonra ben ve ekibimle bu işe de yoğunlaşacağız. Teknik direktör konusunda herhangi bir görüşme yok. Anlaşılan da yok. İlk toplantımız bugün iftaradan sonra olacak. Akıllardakini düşünmeleri için fikirlerini soracağım arkadaşlarıma. Sonra ben fikrimi söyleyeceğim. Trabzonspor istenilen yönetim tarafından ortak kararla istenilen teknik direktörün bir takımı varsa izin istenebilir denir. Görüşmelerden sonuç çıkmazsa karar da kesinse Orhan hocaya destek verip yıl sonuna kadar kalabilir. Normalde Abdullah Avcı ile ayrılması lazımdı. Kendisi bizi kırmadı. Takımın başında yer alıyor. Acil bir karar olması lazım. Bunların hepsini değerlendiriyoruz. Seçilmeden böyle bir karar almak sağlıksız olur. Ne olduğunu göreceğiz.

Büyük gurur başkan olmak. Bu şehirde, tribünlerde büyüdüm. Delegelerimiz de sahip çıktı. 1500’lerden gidiyor rakam. Sağ olsunlar destek verdiler. Hayatım boyunca bu kulübe borçlu kalacağım. Dikkatli olmak ve yapmak durumundayım. Bunların da bilincindeyim. İnsanlara yaptıklarımızı anlattıkça desteklerini alacağımızı düşünüyorum. Tek liste geldik ama tek yürek çıkıyoruz. Aday olmaması ve Ramazan olmasına rağmen ciddi katılım oldu.

Yönetim kurulu arkadaşlarımızla oturdum burada. Adaylık başvurumda, konuşmamda Ahmet Ağaoğlu için sevgi ve saygıyla bahsettim. Sonsuza kadar böyledi. Kapıda karşıladım hoş geldin dedim. Görüntü ondan kaynaklı oldu” dedi.