Ailesinin ve kendinin Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Olcay Şahan, “İlk beni isteyen Galatasaray’dı. Kulüpler ile anlaşma da sağlanmıştı. Galatasaray ile anlaşma durumum vardı. Biraz bekletildim. İki futbolcu vardı. Hamit abiyle Ambrabatı istemişler, ikisi de olmazsa Olcay’ı alalım demişler. Galatasaray'da olumlu şeyler olacakken, Beşiktaş devreye girdi. Ailem ve kendim Beşiktaşlı. Hiç düşünmeden Beşiktaş'ı seçtim” dedi.

Trabzonspor ikinci 50 milyon TL’yi ödedi  Trabzonspor ikinci 50 milyon TL’yi ödedi 

"GENÇLERİ SÜPER LİGE KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ" 

Afyonspor ile ilgili “Burada olduğum için çok mutluyum. Afyonspor ile futbola döndüğümde bu kadar keyif alacağımı tahmin etmemiştim” diyen Olcay Şahan, “Futbola aç olduğumu gördüm. Şehrin, futbola çok bağlı olduğunu; tesis imkanları ve stadıyla üst ligin takımı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YUSUF YAZICI, UĞURCAN GİBİ ROPÖRTAJ VERMELERİ…

Gelecekte Süper Lig’de oynayabilecek kapasitede çok futbolcu olduğunu söyleyen Şahan; “Galatasaray’da oynamış Kaan Baysal, Eray Akar, Yavuz Tek, Furkan Şahin, saydığım bütün isimlerin Süper Lig’de oynaması gerekiyor. Ben de elimden geldiği kadar onlara destek olmak istiyorum. Onlar Süper Lig’e gidemiyorsa, biz takımı oraya taşıyacağız. İnsanların onları görebilmesi için şampiyon olmamız lazım. Gelecek sezon 1. Lig’de oynamamız gerekiyor. Trabzon’da, Beşiktaş’ta sürekli genç oyunculara ağabeylik yaptım. Burada da aynısını yapıp, yardımcı olmaya çalışıyorum. Yusuf Yazıcı, Uğurcan gibi röportaj vermeleri, ‘Olcay ağabey bize yardımcı oldu’ dediklerinde ben hedefime ulaşmış olurum” dedi.