Trabzonsporlu eski futbolcu 36 yaşındaki Sosa, ülkesi Arjantin basınına dikkat çeken açıklamalar yaptı.  Trabzonspor’dan eski takım arkadası Emmanuel Mas’ın kendisine Estudiantes’e dönmesi için her gün baskı yaptığını ifade eden Sosa, “

"Her gün eski takım arkadaşım Emmanuel Mas ile konuşuyoruz. Ortak arkadaşımız Marcos Angeleri var. Benimle Estudiantes'e transfer olmam için temasa geçti ama ona Fenerbahçe ile haziran ayına kadar sözleşmem olduğunu ve kulübün şu anda karmaşık bir durum yaşadığını söyledim."

"Emmanuel Mas, bana her gün Estudiantes'e dönmem için baskı yapıyor. Marcos Angeleri ile konuştuğunu ve ikna ettiğini söyledi. Mas bana birlikte Estudiantes'te oynamanın ne kadar güzel olacağından bahsediyor."

"Transfer için ne olacağını görmemiz gerek. Her zaman böyle düşünmüşümdür. Emmanuel Mas, her gün antrenmana giderken beni arıyor. Gelecekte neler olacağını asla bilemezsiniz. Ancak, her zaman Estudiantes kulübüyle temas halindeyim."

"Jose neden daha önce geri dönmedin diyen insanlar olduğunu biliyorum ama İstanbul'da iki kızım var ve kendimden önce ailemi düşünmek zorundayım. Haziran ayında Fenerbahçe ile sözleşmem bitecek. Sonra neler olacağını göreceğiz."