61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor ile Eskişehirspor arasındaki borç krizi aşılamıyor. Eskişehirspor’un transfer tahtasının kapanmasına neden olan konulardan biri de Trabzonspor’a ödemeği transfer ücreti.
Hatırlanacağı üzere 2016 yılında Eskişehirspor, Trabzonspor’dan Erkan Zengin’i transfer etti. Ancak Erkan için ödemesinden kalan Başkan Mehmet Şimşek’in ifadesiyle yaklaşık 400 bin euroluk para aradan geçen 6 yılda bir türlü ödenmedi.

ANCAK YÜZDE 8’İ TOPLANDI
Eskişehirspor’un transfer tahtası kapanınca geçen sezonun devre arasında bordo - mavili kulübe bir mektup göndererek ‘Borç baki kalmak sartıyla” borçsuzluk kağıdı talep edildi. Ancak Trabzonspor yönetimi Eskişehir’e olumsuz yanıt verdi.

Bunun üzerine Eskişehirspor yönetimi de borcu ödemek için taraftarlardan bağış toplamak amacıyla bir internet sitesi kurdu.
Eskişehirspor’un kurduğu internet sitesine bakıldığında ise hedeflenen tutarın 6 milyon TL olduğu ancak toplanan paranın 464 bin 262’ye yaklaştığı görüldü.
Bu para da hedef tutarın yüzde 8’ine yaklaşıyor.

MADDİYATI TEK BAŞIMA KARŞILAYACAK…

1461 Trabzon'da Denizhan Taşkan imzayı attı 1461 Trabzon'da Denizhan Taşkan imzayı attı

Konuyla ilgili bugün açıklama yapan Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek ise, “Dosyanın bir an önce kapanmasını en çok ben istiyorum çünkü yemediğim hakaret kalmadı. Koca şehrin bir Trabzonspor dosyasını kapatamaması, kentin bir olamamasından kaynaklanıyor. Bu borcu yapan ben değilim, ödemeyen de ben değilim. İnsanlar, bu borçtan beni sorumlu tutuyor ise bilinsin ki, benim bu maddiyatı tek başıma karşılayacak bir gücüm yok.”