Euro 2024’de C Grubunda bulunan ve bugün oynanan karşılaşmada Slovenya 1 - 1 berabere kalan Sırbistan’dan Euro 2024’ten çekilme tehdidi geldi.
Ancak bu çekilme tehdidinin nedeni Slovenya ile oynadıkları karşılaşma değil Hırvatistan ile Arnavutluk’un 2 - 2 berabere kaldıkları karşılaşmada yapılan tezahüratlardan kaynaklı.
Dün B Grubunda oynanan karşılaşmada “Sırpları öldür” tezahüratları sonrasında, Sırbistan Futbol federasyonu Genel Sekreteri Jovan Surbatovic, devlet televizyonu RTS’ye demeç verdi.
Yaşananları bir skandal olarak tanımlayan Surbatovic, UEFA’dan turnuvaya devam etmemek anlamına gelse bile yaptırım uygulanmasını isteyeceklerini belirtti.

Biden için endişe verici anket sonuçları açıklandı Biden için endişe verici anket sonuçları açıklandı

Surbatovic, "UEFA'dan her iki ülkenin federasyonlarını cezalandırmasını talep edeceğiz. Buna katılmak istemiyoruz, ancak UEFA onları cezalandırmazsa, nasıl ilerleyeceğimizi düşüneceğiz. Münferit vakalar nedeniyle cezalandırıldık ve taraftarlarımız diğerlerinden çok daha iyi davrandı. Bir taraftar ırkçı hakaretler nedeniyle cezalandırıldı ve bunun diğerlerine atfedilmesini istemiyoruz. Biz Sırplar centilmeniz ve açık kalpliyiz, bu yüzden taraftarlara centilmen kalmaları çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Serkan Kılınç