Fakat nereden başlanacağı, hangi firmadan destek alınacağı konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bu sebeple herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamak için doğru ve güvenilir tadilat firmasını seçmek önemlidir. 

Ev tadilatını kapsayan genel durumlar mevcut yapının yenilenmesi, tamir edilmesi veya bakımlı hale getirilmesi işlemlerini kapsamaktadır. Ev tadilatı içerisinde elektrik tesisatlarından sıhhi tesisata kadar birçok iş bölümü ve uygulama bulunmaktadır. Bu sebeple alanında iyi ve donanımlı firmalarla iletişime geçmeniz işlerin daha kısa sürede bitmesini ve doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Tadilat firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında temel olarak usta seçimleri, maliyet hesapları, ihtiyaçların ne olduğunun belirlenmesi ve yapı malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmak gelmektedir. Bunların yanı sıra komple ev tadilatı hakkında dikkat edebileceğiniz diğer hususlar şu şekildedir; 

 • Firmayı İnceleyin 

Tadilat için firma arıyorsanız dikkat kesileceğiniz hususlardan biri firma hakkında bilgi sahibi olmaktır. Yapacağınız incelemeler sizlere firmanın yaptığı için kalitesi ve müşteri hizmetleri hakkında iyi bir fikir olacaktır. Web siteleri aracılığıyla kullanıcı yorumlarını, referansları ve hizmetlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. 

 • Firmaya Çeşitli Sorular Sorun 

Firmaya yönelteceğiniz sorular sayesinde ön fikir edinebilir ve kararlarınızı şekillendirebilirsiniz. Komple ev tadilatı gibi düşünceniz varsa soracağınız sorulardan bazıları projenin ne kadar süreceği, şirket deneyimi, fiyatlandırma yapısı ve verdiği garantilerin neler olduğudur. 

 • Teklif Alın 

Karar vermeden önce  farklı firmalardan teklifler almanız yararınıza olacaktır. Bunun için firmalarla doğrudan iletişime geçebilir ya da çeşitli web siteleri aracılığıyla fiyat karşılaştırarak bilgi alabilirsiniz. 

 • Lisans ve Sigortaları Kontrol Edin 

Firmayla anlaşmadan önce lisans ve sigortaları hakkında bilgi edinmeyi unutmayın. Bu, yasal olarak çalışmasına engel bir durumun olup olmadığını sizlere gösterecektir. 

Tüyap Günlük Ev ile Günlük ve Saatlik Konaklama Tüyap Günlük Ev ile Günlük ve Saatlik Konaklama
 • Fatura Alın veya Tadilat Sözleşmesi Yapın 

Anlaştığınız ev tadilatı firmasından detaylı olarak yapı malzemesi listesini ve faturasını isteyin. Bunun yapılmadığı durumlarda mağdur olma ihtimaliniz bulunmaktadır ve bazı haklarınızı kaybedebilirsiniz. 

Evinizin bir kısmını tadilat ettirecek ya da komple ev tadilatı yaptıracaksanız kısa veya uzun vadede maddi hasar görmemek için mutlaka planlama yapmalısınız. Genellikle komple ev tadilat sırası şu şekildedir; 

 • Ev içerisindeki tadilat ihtiyaçlarını belirlemek, 
 • Tadilat firmasını seçmek,
 • Elektrik ve sıhhi tesisat işlemleri yapılır,
 • Banyo ve mutfak gibi ıslak alanların tadilatı gerçekleştirilir, 
 • Parke ve döşeme tadilatları yapılır,
 • Seramik, fayans tamiri yapılır,
 • Yalıtım tamiri yapılır,
 • Boya ve badana işlemleri yapılır,
 • İnşaat ve moloz gibi genel temizlik yapılır. 

Tadilat Firması Önerileri

Tadilat yaptırmak isteyenler çevrelerinden ve internet ortamlarından birçok firma araştırması yap maktadır. Bu sebeple sizler de ön bilgi olması açısından tadilat firmaları hakkında rahatlıkla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ev tadilatı İzmir çevresinde oldukça yaygın hale gelmiştir. Firmalar tadilat ihtiyaçları karşılamakta ve işlerini profesyonel şekilde icra etmektedir. İzmir foça ev tadilatı için iletişim numaralarından firmaya ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz ofiste görüşme sağlayarak da süreç hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.