Şehir veya ülke dışından gelmiş bir misafir olduğunuzu varsayın. Bilmediğiniz bir yerde, önceliğiniz ne olurdu? Yemek yenebilecek temiz ve güzel bir mekân? Eşyalarınızı güven içerisinde saklayabileceğiniz, size özel bir alan? Kişisel bakım ve hijyen ihtiyacınızı giderebileceğiniz, aynı zamanda huzurla dinlenebileceğiniz bir oda? Bütün bunları yaparken ekonomik olarak uygunluk da önemli bir kriterdir.

Dünya, günümüzde artık kocaman bir şehir… Her insan, her an, işlerini halledebilmek adına ve iyi bir tatil deneyimi için sürekli devinim halinde… Bu noktada, özellikle 2 durum ortaya çıkmaktadır; konaklama kalitesi ve ulaşım kolaylığı. İşte, bu sebeple, farklı bir şehirde konaklamak isteyenlerin baktıkları ilk şey, konaklama noktalarının havalimanlarına olan konumları.

İstanbul, büyüklüğü, tarihi geçmişi ve farklı alanlarda sahip olduğu imkânlar ile her yıl yerli ve yabancı, milyonlarca turistin uğrak noktası olmaktadır. İnternet aramalarında, İstanbul’da konaklamak isteyenlerin en çok gördüğü sonuç; istanbul havalimanı otel fiyatları bilgileridir.

Elbette istanbul havalimanı otel ücreti farklı etmenler ile şekillenmekte ve net bir rakam söylemek mümkün olmamaktadır. Yine de aradığınız kriterler belliyse, İnternet çağında ortalama bir fiyat çıkarmak zor olmasa gerek.

Uluslar Arası Kriterlere Uygunluk

Değişen dünya düzeni ile birlikte İstanbul havaalanı konaklama ücretleri için eskisinden de önemli bir etken ortaya çıkmıştır. Temizlik ve hijyen… Neredeyse günden güne değişen sağlık prosedürleri ve sterilizasyon konusunda ki güncellemeler, her iki taraf için de önemlidir.

Bu etken, sadece bina ya da oda temizliğini kapsamamaktadır. Gıda ve içecek maddelerinin temizliği, personel temizliği ve bütün bunların, konuk konforu gözetilerek yapılması… Artık, bir otelin kurumsallığı sorgulandığında ilk göz önüne gelen durum halini almıştır. Özellikle, yolcu trafiğinin oldukça yoğun olduğu İstanbul yeni havalimanına yakın oteller düşünüldüğünde.

Bu durum, doğal olarak otellerin gecelik ve uzun süreli konaklama fiyatlarını etkilemektedir. Unutmamak gerekir ki bir otelin size sunmuş olduğu konaklama fiyatı, birçok gider kalemi hesaplanarak oluşturulur.

Türkiye’de Yat kiralama ve Marmaris Turu Türkiye’de Yat kiralama ve Marmaris Turu

Oda Sayısı ve Eşyalar

İstanbul havaalanı otel fiyatları konusunda araştırmanıza devam ettiğiniz varsayalım. Göz önüne almanız gereken en önemli bilgilerden birisi, konaklamayı düşündüğünüz otelin iç ve dış yapısı olmalıdır. Kalacağınız otel, örneğin İstanbul havalimanı civarı oteller arasından birisi mi olacak? (lokasyon) Büyük ve zincir markaların otellerinden birisini mi tercih edeceksiniz? Yoksa daha mütevazı ve sıcak bir ortama sahip, nispeten ferah bir butik otel mi?

Bu tercihiniz, önce oda sayısı, sonrasında ise odalarda kullanılan her türlü teknolojik ve beyaz eşya sayısını ve niteliğini etkilemektedir. Nitelik ve sayıda artış ise doğal olarak İstanbul havalimanı konaklama ücretleri üzerinde artış yaşanmasına neden olmaktadır.

Bunun yanında, sunulan hizmet çeşitliliği ve niteliği de etkilidir. Kalacağınız merkezde yemek servisleri ücret dâhilinde mi? İnternet, televizyon ve mini bar gibi hizmetler ücretli mi? Spa, spor ya da animasyon gibi çeşitli aktiviteler bulunmakta mı?

https://losshotel.com/istanbul-otel-fiyatlari/