Defne Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunduğu sırada bir depremzede ile sohbet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaraları tamamen sarmadan Hatay'ı bırakmayacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Defne Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulunurken bir depremzede ile sohbet etti. Yaraların tamamen sarılması için Hatay'ı terk etmeyeceklerini söyleyen Bakan Koca, 6 Şubat deprem felaketinin ardından devlet ve milletin el ele vererek başlattığı seferberliğin hala devam ettiğini belirtti.

Fahrettin Koca, Defne Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları inceledi

Deprem sonrasında can kurtarma çalışmalarının ardından geçici barınma ve temel ihtiyaçların karşılanması gibi önceliklerin sırasına göre ilerleyen çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Bu kapsamda depremzedelerin kalıcı afet konutları yapılırken deprem bölgesinde zarar gören hastanelerin de yeniden yapımına başlandığını söyledi.

Fahrettin Koca, Defne Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları inceledi

Defne Devlet Hastanesi'nin de yeniden yapım çalışmalarını inceleyen Bakan Koca, depremzedelerle de sohbet etti. Depremzede kadına bir isteği olup olmadığını soran Bakan Koca, "Cana gelmesin önemli değil. Hastaneyi hızla yapalım istiyoruz. Var mı bizden bir arzunuz?" dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan depremzede, "Arzumuz yaralarımızın sarılması, bizi terk etmeyin Hatay'ı bırakmanızı istemiyoruz" diye yanıtladı. Bakan Koca, depremzedeyi teselli ederek, "Biz buradayız. Bırakmayız Allah'ın izniyle bu hastaneleri bitireceğiz. Bitirene kadar buradayız. Hatay'ın tarihi dokusunu hep birlikte koruyacağız, inşallah" diye konuştu.

Fahrettin Koca, Defne Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları inceledi
Editör: Furkan Yılmaz