Yeni adıyla Aktif Elektroteknik Faroz Yalıspor kulübü hedefini, önümüzdeki sezonda Bölgesel Amatör Ligine yükselmek olarak belirledi. Tarihi 1955’lere dayanan kulübün yeni sezona büyük bir güç ve iddia ile hazırlanacağını ifade eden Başkan İsmail Erkaya, “Küçük bir mahallenin çok büyük taraftarı olan bir kulüpte görev yapıyoruz ve bu nedenle sorumluluğumuz her anlamda çok büyük. Adımlarımızı sağlam atıyoruz ve ortaya daha büyük hedefler koymak istiyoruz” dedi. 

ZİRVE YOLUNDA ÖNEMLİ İMZA

Aktif Elektroteknik Faroz Yalıspor Kulübü Başkanı Erkaya, “Camiaya yakışır hedeflerimizi gerçekleştirmek adına önemli bir imza attık. Yönetim Kurulu üyemiz Salih Burak Demirkaya’nın girişimleriyle Aktif Elektronik A.Ş. ile isim önü sponsorluk anlaşması yaptık. Köklü kulübümüz, önümüzdeki sezon Aktif Elektroteknik Faroz Yalıspor adıyla zirve için mücadele edecektir. İlk hedefimiz Bölgesel Amatör Ligde ilimizi temsil etmek ve bu yönde emin adımlarla yol alıyoruz” diye konuştu. Başkan Erkaya, kısa süre içinde hentbol şubesini de açacaklarını kaydetti.

ENERJİNİN OLDUĞU HER YERDEYİZ!

Aktif Elektroteknik AŞ’nin, alanında Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Salih Burak Demirkaya, “Elektrik anahtarlama, direnç, trafo ve pano üretiminde lider olan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güvenman ile görüşmeler yaptık. Güvenman, camiamızın ve taraftarımın enerjisini gördü, ‘bizim de şirketimizin sloganında enerji var: enerjinin olduğu her yerdeyiz’ dedi ve sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu birliktelik beraberinde başarıyı getirecektir. Başkan Ahmet bey ve ekibine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Ekran Resmi 2023-03-22 15.32.08

SAĞLAM ADIMLAR ATILIYOR

Köklü kültürler barındıran Faroz mahallesinin bir takımı olduklarını ve bu misyonun kendilerine da daha büyük sorumluluklar yüklediğini ifade eden Genel Sekreter Sabri Demirkaya ise şunları söyledi: “Sporun, bilimsel olarak kanıtlanmış fiziksel ve zihinsel faydalarının yanı sıra birleştirici gücünün de bilinciyle öncelikli amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek. Ardından da sportif başarı geliyor. Bu anlamda sağlam adımlar atıyoruz. Trabzon amatörüne örnek çalışmalarla en iyi hizmeti vermek, Türk futboluna da sporcular yetiştirme gayretindeyiz.”