İYİ Parti’den Şalpazarı Belediye Başkan adayı olan Faruk Beldüz, vatandaşlar tarafından merak edilmiyor.

Peki Faruk Beldüz kimdir?

Faruk Beldüz, 1968 yılında Şalpazarı ilçesine bağlı Geyikli Mahallesi’nde dünyaya geldi.

İlköğrenimini Geyikli’de tamamlayan Beldüz, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon İmam-Hatip Lisesi’nde aldı.

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve İktisat bölümlerinden mezun olan Beldüz, şu anda Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

1989 yılında memuriyet hayatına başlayan Faruk Beldüz, sırasıyla Of ilçesine bağlı Bölümlü beldesi, Şalpazarı ilçesine bağlı Geyikli beldesi ve Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Memur-Şef ve idareci, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde de görev yaptı.

Trabzon'da otobüs şoförü yaptığı ile gündem oldu Trabzon'da otobüs şoförü yaptığı ile gündem oldu

Halk Oyunları İl Hakemliği, Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası İl Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan Beldüz, aynı zamanda çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 Yerel Seçimlerinde Şalpazarı/Geyikli beldesinde belediye başkan adayı olarak siyasi kariyerine adım atmıştır.

2014 yılında Arsin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevinden ayrılarak Şalpazarı Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Beldüz, 10 yıl süresince bu görevi sürdürdükten sonra 1 Aralık 2023’te istifa ederek İYİ Parti’den Belediye Başkan aday adayı oldu.

Arapça ve İngilizce’yi orta düzeyde bilen Faruk Beldüz, evli ve 2 çocuk babasıdır.