Küçüklüğünden beri tiyatro ve oyunculuk ile uğraşıyor. Şanlıurfa doğumlu olan Ferhat Şaşkın, ilkokul yıllarından bu yana tiyatro ile ilgilenirken kariyerinde her gün biraz daha ilerliyor. Ünlü isimlerden birçok teklif alan Genç oyuncu Ferhat Şaşkın, kendisinin hobisi olduğunu belirttiği  müzik alanında da önemli projeler sunuyor. Mütevazi bir kişiliğe sahip olan genç yetenek her gence örnek olacak davranışlar sergiliyor.

Ferhat Şaşkın Neler Yapıyor?

2007 yılında okul tiyatrosunda sanat hayatına başlayan Ferhat Şaşkın 50’den fazla dizi film ve tiyatro oyunlarında sahne alırken aktif olarak müziklede uğraşıyor. Birçok müzik albümü bulunan genç oyuncu bu özellikleri ile şımarmadığını da sözlerine ekliyor. Sanatla uğraştığı için şanslı olduğu konusuna değinen Şaşkın, bu özelliği ile de gurur duyuyor. Sanatçının topluma faydalı olması gerektiğine değinen Genç Oyuncu Ferhat Şaşkın birçok oyunda rol aldığını belirtiyor. Okullarda Tiyatro Gösterisi sergileyen Şaşkın'ın oynadığı tiyatro oyunları ise;
1-Şanlıurfa Şehir Tiyatrosu-Bamsı Beyrek 2-Noviembre Doğaçlama - İnsan Pazarı Hayvanat Bahçesi,

3-Doğaçlama Tiyatro Gösterisi Ölümcül Günah Drakcula'dır.

Genç oyuncunun oynadığı sinema filmleri ise,

1-Karışık Kaset (2014),

2-Mihrez: Cin Padişahı(2015),

3-Çakallarla Dans 5 (8 Kasım 2018)

4-Arif v 216 (5 Ocak 2018 ),

5-Müslüm (26 Ekim 2018 ),

6-Recep İvedik 6 (9 Kasım 2019)'dır.

Başarılarına daha kapsamlı bir şekilde ilerleyeceğini belirten Ferhat Şaşkın, oyunculuk alanındaki başarısına da devam edeceğini belirtiyor.