Sosyal medya fenomeni Sosa açıklaması yaptı! Sosyal medya fenomeni Sosa açıklaması yaptı!

61SAAT HABER SERVİSİ - FİFA’nın Ukrayna ve Rusya’da ki yabancı oyunculara sözleşmelerini 1 yıl askıya alma kararı sonrası Trabzonspor’un ilgilendiği Brezilyalı Stoper Marlon’a ilgi daha da arttı. 

AVRUPA VE BREZİLYA’DAN 3’ER KULÜP


Shakhtar Donetsk ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan Marlon ile Trabzonspor’un yanı sıra, PSV, Fiorentina ile Brezilya’dan Atletico Minhero, Flamengo ve İnternacional’un ilgilendiği kaydedildi. 
Kariyerinde Flumense, Barcelona, Nizza ve Sassoulo gibi takımlar bulunan başarılı stoper için tüm imkanlarını seferber eden Trabzonspor, FİFA’nın kararı sonrası dişli rakiplerle de mücadele etmek zorunda kalacak. 
Shakhtar’ın 12 milyon Euro’ya Sassuolo’dan transfer ettiği oyuncuyu düşük bonservis ücretine bırakmayacağı kaydedilirken Trabzonspor’un uzun zamandır yürüttüğü görüşmelerde ilerleme kaydettiği de gelen bilgiler arasında. 

PSV’DE ŞAMPİYONLAR LİGİ ELEMELERİNDE


26 yaşındaki oyuncunun Avrupa’da futbol hayatını devam etmek istediği belirtiliyor. Bu nedenle Brezilya kulüplerinin transferde şanslarının çok düşük olduğu da gelen bilgiler arasında. 
Avrupa Kupaları açısından bakıldığında ise Hollanda ligini 2. sırada bitiren PSV’de Trabzonspor gibi Şampiyonalar Liginde eleme oynayacakken, Fiorentina ise İtalya Seri A’yı 7. sırada bitirdiğinden dolayı Konferans Liginde mücadele edecek. 

UKRAYNA KULÜBÜNDEN AYRILMAK İSTİYOR

2021’in Temmuz ayında, 5 yıllık sözleşme imzalayan Marlon, Rusya’nın başlattığı Ukrayna savaşından dolayı futbol hayatı tehlikeye  girdiği için Shakhtar’dan ayrılmak istiyor. Bilindiği gibi Ukrayna ligi bir süredir oynanamıyor.