Fındık ve çay üreticilerinin taleplerine kulak veren Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fındık hangi dönem olursa olsun, ne olursa olsun, karşılığı 4 dolar eşittir Türk lirası olacak" demişti. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 11,30 liralık çay fiyatı, üreticilerin protestolarına sebep olurken Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan çay üreticilerine müjde geldi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından çay fiyatı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: 

ERDOĞAN ÇAY FİYATINI MALİYETİNDEN DAHA DÜŞÜK AÇIKLADI
“Erdoğan, çayın anavatanı Rize’de, çayın taban fiyatına müjde verir gibi sadaka zammı açıkladı. Bu zamla yaş çay taban fiyatı 11,30 TL oldu. Maliyetleri bilmiyor mu? Biliyor elbette. 1 kg yaş çay yaprağının maliyeti 11,32 TL'yi buluyor.”,  “Ziraat odalarının analizlerini görmezden geliyor, üreticinin alın terini yok sayıyor, sadece çay baronlarının dediklerine kulak veriyor, onların çıkarlarını gözetiyorlar. Üretici bırakın gelecek yıl için kenara para koymayı, ürününü zararına satmaya zorlanıyor.”

EN AZ 15 TL OLACAK!
“Düzelteceğiz sevgili halkım, düzelteceğiz. Bay Kemal sözü veriyorum! 15 Mayıs’ta göreve gelir gelmez, çay fiyatı refah payıyla beraber en az 15 TL olacak. Ben bu ülkenin çay üreticisini hayat pahalılığı altında ezdirmem, ezdirmeyeceğim. Sözümden de dönmeyeceğim.” ifadelerine yer verdi.