61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’da dün akşam etkili olan fırtına nedeniyle hem merkezde, hem de ilçelerde büyük zarar oluştu. 
Gün ağırınca ortaya çıkan zararda bir çok evin çatısının söküldüğü, sökülen çatıların isabet ettiği araçlarda ise zararlar oluştuğu bildirildi. 
Dün akşam saatte 70 - 80 km hızla esen rüzgar nedeniyle Ortahisar İlçesi, Araklı ve Yomra İlçelerinde çok sayıda ağaç yerinden söküldü. 

EN BÜYÜK ZARAR KALKINMA'DA

Fırtına Trabzon’da en büyük zararı ise Kalkınma Mahallesinde verdi. Kalkınma Mahallesinde bazı evlerin çatıları yerinden sökülerek bölgede park halinde bulunan araçlara zarar verdi. Mahallede bu şekilde çok sayıda aracın zarar gördüğü bildirildi. 

DEKANLIĞIN ÇATISI UÇTU

KTÜ Tıp Fakültesi Dekanlığının çatısının da fırtına zarar gördüğü bildirildi. Fakülte Dekanlığının çatısının bir kısmının fırtına uçarak bölgede park halinde bulunan aracın üzerine düştüğü kaydedildi. 
Neyseki olayda kimsenin zarar görmediği kaydedildi. 

İLÇELERDE YAGINLAR

İlçelerde fırtına nedeniyle sökülen ağaçlar veya kırılan dallar ağaç motoru ile kesilerek temizlenirken, hasar tespit çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. 

Gece 24:00’a kadar etkisini sürdüren fırtına nedeniyle bazı noktalarda ev yangınlarının da çıktığı kaydedilirken itfaiyenin müdahalesi ile yangınların söndürüldüğü bildirildi.