İsmail İşler ve ORD Deprem Bölgesinde  İsmail İşler ve ORD Deprem Bölgesinde 

Loca Fitness Club’da fitness eğitmeni olarak hizmet veren Erbay Karakaya’dan önemli tüyolar almaya var mısınız? Spor yaparak sağlıklı yaşamak istiyorum diyenlerdenseniz Karakaya’nın sizlere birkaç tavsiyesi var.

Herkesin merak ettiği bir konu var. Zayıflamak zor mu? Zayıflamak için tüyolar neler?

Öncelikle şunu söylemeyelim ki ben bir spor hocası olarak herkesin sağlıklı bir yaşam sürmesi için hizmet veriyorum. Zayıflamak asla zor değil. Zayıflamaya karar verdiğinizde öncelikle buna kafanızda yer vermeniz gerekiyor. Bugün çevreme baktığımda sağlıksız beslenen, spor yapmaya üşenen birçok insan görüyorum. İşte üşenme olayının zincirini kırabilseler aslında her şey çok daha iyi olacak. Ben de çıktığım bu yolda insanları sağlıklı beslenme ve sporun cazibesibe kaptırmaya çalışıyorum. Bir başlasalar bir daha bırakmak istemeyeceklerine o kadar eminim ki. Bunu da şu an benden eğitim alan dostlarımdan çok rahat bir şekilde görüyorum. Zayıflamanın en güzel tüyosu da sizi anlayan, ne istediğinizi bilen bir eğitmen ile yola çıkabilmek. Ben bir fitness eğitmeni olarak yoldaş olmaya her zaman hazırım. 

Zayıflamak isteyen kişilere önerdiğiniz bir diyet listesi var mı?

Bu soruya verebileceğim cevaplar kişiye göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden şu diyeti uygulayabilir herkes diyemem. Kişinin cinsiyeti, yaşı, kilosu gibi unsurlar önerdiğim diyet için belirleyici oluyor. Genel olarak diyebilirim ki bol su tüketilsin. Protein ağırlıklı, bol sebzeli yemekler yensin. Kişiye özel diyet listeleri için de mutlaka görüşmeye davet ediyorum. Her diyet kişiye özel olduğu için onlarla konuşmadan bir diyet listesi önermem çok zor olur. Bunun için diyorum ki gelin birlikte sağlıklı zayıflamaya adım atalım, sizleri bekliyorum.