TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta 6. Hafta maçında temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’un deplasmanda 90+6’da yediği golle Vanspor’a 1-0 mağlup olurken, maçın ardından şok bir olay yaşandı.

Alınan bilgilere göre Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak ve yanında bulunan 4 kişi ile birlikte Zonguldak Kömürspor soyunma odasına silahla bastı.

Kırmızı-lacivertli futbolculara saldıran başkan ve yanındakiler kaleci Egemen ve Nuri'yi darp ettiler.

Trabzon'da 'Engelsiz Hamsi' şenliği düzenlendi! Trabzon'da 'Engelsiz Hamsi' şenliği düzenlendi!

Hastaneye kaldıran her iki oyuncan biri olan kaleci Egemen’in kaburgası kırıldığı öğrenildi.

Ayrıca saldırı hastane de devam etti.  

Başkan Feyat Kıyak ve 4 kişi sonrasında 15 kişi daha hastaneye giderek kaleci Egemen’e saldırmak isteği öğrenilirken, Van Emniyeti hastanede geniş çaplı güvenlik önlemleri alarak bu saldırıya izin vermedi. 

Zonguldak Kömürspor Kulübü, Vanspor Kulüp Başkanı ve korumalarından şikayetçi oldu.

Van Valiliği’ne gönderilen şikayet yazısında, “ 01/10/2023 tarihinde saat 15:00’te başlayan Vanspor-Zonguldak Kömürspor maçının bitiminde Vanspor Kulüp Başkanı korumaları, bir kaç yönetici Zonguldak Kömürspor soyunma odasına girerek kalecimiz Egemen ve oyuncumuz Nuri Terliksiz’e önce küfür etmek suretiyle sonrasında darp ederek zarar vermişlerdir. Kalecimiz Egemen Yaylı, 112 vasıtasıyla hastaneye kaldırılmıştır. Başkanın Van’da nüfuslu bir yapıya sahip olduğundan kimsenin olay esnasında müdahale etmediği görülmüştür. Sonrasında emniyet güçlerinin gayretleri ile stattan ancak ayrılabildik. İş bu sporun dostluk centilmenlik ve misafirperverlik olduğunu düşünürsek, Van da yaşanan olaylar vahimdir. Çekilen silahlardan çıkabilecek bir kurşun tüm dünyaya rezil olmamızı sağlardı. Bu olaylarda ihmali olanların ve suçluların cezalandırılması konusunda gereğini arz ederiz.” ifadelerine yer verildi.