FOX TV, Suudi Arabistanlı yatırımcılara satıldığı iddiası sonrasında yeni bir isim ve logo ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kanalın yeni adı Now TV olacak. Bu değişiklik, RTÜK tarafından da onaylandı.

FOX TV’nin satıldığı iddiası, geçtiğimiz günlerde medyada geniş yankı uyandırmıştı.

Gazeteci Fatih Altaylı, konuyla ilgili olarak “Bunu bilmiyorum açıkçası ama olursa da şaşırmam. Türkiye’de radyo ve televizyonları düzenleyen yasa çıktığı zaman yabancıların tv sahibi olmasını engelleyen noktalar vardı. Liberal ülkelerde bunla ilgili yasal sınırlamalar yoksa bile etik noktalar vardır” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak bu noktada FOX TV’nin satıldığı iddiası şu anda belirsizliğini koruyor. Kanalın isim değişikliğinin nedeninin ise Disney’den kaynaklı olduğu belirtildi.

Ayrıca FOX'un sahibi Disney, zaten uluslararası yabancı bir firma...

Dışişleri Bakanı Fidan’ın Rusya temasları dünya basınına yansıdı Dışişleri Bakanı Fidan’ın Rusya temasları dünya basınına yansıdı
İSİM DEĞİŞİKLİĞİNİN NEDENİ SATILDIĞI İDDİASI DEĞİL!

Kanalın isim değişikliğinin sebebi Disney grubunun FOX’u satın alırken isim hakkını belli bir süreliğine alması. Bu süre dolduğu için de dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de ilgiyle izlenen kanalın adı değişti.

Kanalın yeni logosu ve tanıtım filmi ise geçen haftalarda çekildi.

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fox TV logo değişikliğine gitti artık Now TV oldu. RTÜK değişiklik istemini yerinde bularak onayladı.” dedi.

Now TV, önümüzdeki günlerde yeni yüzüyle ekranlarda olacak. Kanalın izleyicileri, bu değişikliğe nasıl tepki verecek merak ediliyor.

Editör: Serkan Kılınç