61SAAT HABER SERVİSİ

Fuar ve Kongre merkeziyle alakalı 4-5 tane problemli konu olduğuna vurgu yapan Başkan Bıyık, "Bu konulardan biri de kiralarını yatırmamalarıydı. Ama geçen hafta itibariyle Dünya Ticaret Merkezine olan kira borçlarının tamamını yatırımcı firma ödedi. Sorunlardan bir tanesi ortadan kalktı" dedi. 

Bu gelişmeyi kendilerinin son derece olumlu bulduklarını belirten Başkan Bıyık, "Bu gelişmeyi inşaatla ilgili sorunun çözümü noktasında bir adım olarak niteliyoruz. Ruhsat yenileme işleminde bir gelişme olmadı ama firma ruhsat yenilemeyi de sağlayabilirse ondan sonraki süreç hızlı ilerleyecektir. Önümüzdeki aylarda bu konuda da bir gelişme olacağı kanaatindeyim. Bu zamana kadar kiralarını ödemedikleri için yol alamıyorduk. Kiralarını ödediler bundan sonraki süreç daha olumlu açılımlarla devam edebilir. Ruhsat konusunda da önümüzdeki aylarda gelişme olacağını düşünüyorum" dedi. 

Bilindiği üzere inşaatı mühürlenen Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı ile ilgili projelerin güncellenerek firmanın Belediyeden ruhsat başvurusunda bulunması bekleniyor.