Endonezya’da oynanan maç dünya gündeminde ilk sırada yer alıyor. Bu durumun nedeni ise maçta çıkan kargaşa ve kaosta toplamda 174 kişinin ölümü, 300’den fazla kişinin ise yaralanması…

Gelen bilgilere göre Endonezya Premier Liginde Arama Malang ve Persebaya Surabaya takımları arasında oynanan karşılaşmada iki takım taraftarları arasında kavga çıktı.

Persebaya’nın Malang’ı 3 - 2 mağlup ettiği karşılaşmada kavgaya polisler göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Polisin müdahalesi sonrasında tribünlerde oluşan panik, faciayı da beraberinde getirdi. Taraftarlar göz yaşartıcı gazdan korunmak için sahaya yönelince izdiham da peşi sıra geldi.

Yazanan izdihamda 34 kişi statta olmak üzere toplamda 174 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Hayatını kaybedenler arasında 2’de polis memurunun bulunduğu bildirilirken yaralı sayısının da 300’ü geçtiği ifade edildi.

Yaralılar arasında durumları ağır olanla olduğu ifade edilirken bu nedenle ölü sayısının da artabileceği gelen bilgiler arasında.

Polis Şefi Nico Afinta’da yaptığı açıklamada maçın sona ermesinin ardından taraftarlar arasında kavga çıktığını, polisin göz yaşartıcı gaz sıktığını ve bu gazın da taraftarları paniğe sevk ettiğini  söyledi.

Trabzonspor'un genç ismi kiralanmak istiyor Trabzonspor'un genç ismi kiralanmak istiyor

Endonezya Premier Lig Başkanı Akhmad Hadian Lukita’da yaşanan olaylardan dolayı derin üzüntü duyduklarını ifade ederken Persebaya’nın resmi sosyal medya hesabından da can kayıplarının yasını tuttuklarını belirti.

Endonezya’da yaşanan bu olay sonrasında maçlar ikinci bir emre kadar askıya alındı.