BARANSU, AZİZ YILDIRIM'A ÖYLE BİR CEVAP VERDİ Kİ...

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına Mehmet Baransu'dan cevap geldi.

BARANSU, AZİZ YILDIRIM'A ÖYLE BİR CEVAP VERDİ Kİ...
Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Aziz Yıldırım'ın bu açıklamasında hedefte Taraf gazetesinden Mehmet Baransu'nun olduğu öne sürüldü. Baransu sosyal medyada kendine ait twitter hesabında Aziz Yıldırım'ın askerliği hakkında bir takım iddialarda bulunmuş, alınan çürük raporunu yayınlamakla tehdit etmiş ve bununla ilgili bir haber yayınlamıştı.

Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamaya, Baransu'dan yanı gecikmedi. Mehmet Baransu, Yıldırım'a twitter hesabından yanıt verdi.

İşte Mehmet Baransu'nun attığı o twitler:


TARTIŞMA NASIL BAŞLAMIŞTI...


Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Aziz Yıldırım'ın nasıl sahte çürük rapor aldığını belgeyle açıkladı. Baransu, Yıldırım'ın askeri sağlık heyetine kendisi değil yeğeni sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın kardeşini gönderdiğini belirtti.
Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde NTV Spor'un konuğuydu. Bir dizi açıklama yaptı. Karşısında gazeteci olmadığı için de kamuoyunu çokça yanılttı. Programın hemen başında "asker, şehit, Atatürk" kelimeleri üzerinden sömürü yapmaktan çekinmedi.


ATATÜRK'Ü AĞZINDAN DÜŞÜRMEYEN KAÇAK


Atatürk'ü, şehitleri, askeri ağzından düşürmeyen Aziz Yıldırım'ın, 1983 yılında sahte çürük raporu alıp askerlikten kaçtığını biliyor muydunuz? Yıldırım, askerden kaçmak için ilginç bir "sahteciliğe" imza atmış ve çürük raporu almış.


YILDIRIM YERİNE OSMAN YALÇIN HASTANEYE GİTTİ


İşte çürük raporunun hikâyesi:

Yıldırım, 1983 yılında İzmir Kemaraltı Askerlik Şubesi'ne müracaat ediyor. Dört yaşındayken düştüğünü, sağ bacağında kısalık olduğunu iddia ediyor. İzmir'deki 800 yataklı Askerî Hastaneye sevki yapılıyor. Evrakta sahtecilikten, yalan beyana bir dizi hukuk dışı uygulama da işte bu sevkin ardından hayata geçiriliyor. Sevkle birlikte çok "zekice" bir işe imza atılıyor. Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın da kardeşi olan Osman Yalçın, kendisinin yerine hastaneye sokuluyor.


İLK ADIM 1983'TE ATILDI


Osman Yalçın çocukken düşüyor ve kalçasında oynama oluyor. Sağ ayağında altı santimlik bir kısalık meydana geliyor. Bu yüzden de 1983 sonbaharında Aziz diye Osman hastaneye sokuluyor ve çürük raporu için ilk adım atılıyor.
Rapora göre Aziz Yıldırım, 28 Ekim 1983 tarihinde hastaneye gitmiş görünüyor. Oysa hastaneye giden yeğeni Osman.


HEYETİN KARŞISINA  OSMAN ÇIKTI


Önce radyoloji servisine uğranıyor. 31 Ekim 1983 tarihinde 21440 numarayla ilk rapor alınıyor. Ardından 2 Kasım 1983 günü bu kez ortopedi servisine gidiliyor. Buradan da 7044 sayı numaralı rapor alınıyor ve 12 kişilik heyetin karşısına çıkılıyor.


ASKERİ HEYET ÇÜRÜK RAPORUNU VERDİ


Röntgen raporunda Yıldırım'ın sağ bacağında eski bir kırık olduğu, "Sağ femur başı eski frakturune bağlı deforme, Femur başı yer değiştirme pozisyonu" tesbit ediliyor. Ortopedi raporunda da "sağ sias iç malkel arasında 6 cm'lik kısalık olduğu" belirleniyor.
Bu raporların ardından 4 Kasım 1983 günü Askerî heyet kendisine "askerliğe elverişli değildir" raporu veriyor ve Yıldırım sahte çürük raporuyla askerlikten kurtuluyor.
Heyet raporunun altında Prof. Dr. Oktay Karakaş'ın yanı sıra 11 ayrı ismin imzası var. Ege Ordu'su adına da Kıdemli Albay Nuri Akkaş rapora uygundur imzası atıyor.


DOKTOR BİR ŞEY HATIRLAMIYOR


Ortopedi raporunu veren kişi ise 1983 yılında askerliğini Tabip Asteğmen olarak yapan Dr. H. Coşkun İncesoy. İncesoy şuan Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde çalışıyor. Kendisiyle telefonla görüştüm. 1983 yılında askerliğini Tabip Asteğmen olanak İzmir'deki hastanede yapmış. Ortopedi servisinde çalışmış. Üzerinden yıllar geçtiği için raporla ilgili bir şey hatırlamasının mümkün olmadığını söyledi. Kendisine telefonda konuyu özetledim. Bana "Aziz Yıldırım kim" diye bir de soru sordu. Fenerbahçe Kulübü Başkanı cevabım üzerine de kendisini hatırladı. Dr. İncesoy konuyu hatırlamadığı gibi kendisinin yerine birinin servise sokulmasını anlamalarının da mümkün olmadığı notunu düştü. "Röntgen çekilir biz de görüneni raporlarız" dedi.
Radyoloji raporunu veren kişi ise yine o dönem Tabip Asteğmen olarak askerliğini yapan Dr. Veli Tanrıöver. Tanrıöver'in İstanbul'da çalıştığı hastaneleri aramama rağmen kendisiyle görüşemedim. Ancak Dr. İncesoy, Tanrıöver'in o dönem Radyoloji bölümünde çalıştığını doğruladı.

DOKTORLARI SUÇLAMIYORUM


Şu notu yeri gelmişken düşeyim. Aziz Yıldırım diye Osman Yalçın'ın filmleri çekildiği için her iki doktorumuzu da suçladığım zannedilmesin. Onların çekilen filmleri yorumlayıp, rapor yazdıklarını tahmin ediyorum.
İşte Aziz Yıldırım'ın çürük raporunun hikâyesi bu. Kendi yerine yeğeni Osman Yalçın hastaneye sokuluyor ve sahte çürük raporu alınıyor. Böylece askerlikten kaçıyor. Her yazdığıma dolaylı ya da dolaysız bir açıklama yapma ihtiyacı hisseden Aziz Yıldırım, umarım şu soruları mı da cevaplar.


AZİZ YILDIRIM'A SORULAR


Sağ ayağınız altı santim kısa mı? Sizin yerinize Osman Yalçın mı heyetin karşısına çıkarıldı? Osman Yalçın da aynı hastaneden aynı raporu aldı mı? Hastanede iki rapor var mı? Osman Yalçın'ın ayağının gerçekten altı santim kısa olduğu ve özel ayakkabı kullandığı doğru mu? Her fırsatta Atatürk'ün kulübüne başkanlık yaptığınızı söylüyorsunuz. Atatürk'ün kulübünün başkanının sahte çürük raporu alıp askerlikten kaçması ne kadar etik? Nihat Özdemir kimdir? Bu kişinin çürük raporuyla ilgisi nedir? (Bu kişinin LİMAK Yönetim Kurulu Başkanı Fenerbahçe eski yöneticisi Nihat Özdemir olmadığı notunu düşeyim.)
Aziz Yıldırım askerlik konuksunda son günlerde rahat olmasının "Bu iş artık bitti" demesinin de bir nedeni var. Çünkü şike davasının görüldüğü günlerde kalbine stent takıldı ve artık askere alınmayacak. Eğer stent takılmasaydı, kamuoyuna açıkladığım bu belgeden sonra "paşa paşa askere gidecekti".


UĞUR DÜNDAR VE BÜYÜKANIT'A GÖNDERME


Not: Bir not da "araştırmacı soruşturmacı gazeteci" Uğur Dündar'a... Sayın Dündar, 28 Şubat sürecinde Bakan Bahattin Şeker'in asker kaçağı olduğunu ekranlara getirmiştiniz. Kendi kulüp başkanınızın bu durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fenerbahçe gibi bir kulübün başkanının çürük raporuyla askerlikten kaçması Atatürk'ün kemiklerini sızlatır mı?
Not: Sayın Yaşar Büyükanıt... Yıllarca maçları yan yana omuz omuza birlikte izlediğiniz bir ismin sahte çürük raporuyla askerlikten kaçtığını biliyor muydunuz? Ne düşünüyorsunuz?


BARANSU'NUN İDDİALARINA AZİZ YILDIRIM ŞU ŞEKİLDE CEVAP VERMİŞTİ:


Taraf gazetesinden Mehmet Baransu, sosyal medyada Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın askerliği hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuş ve alınan çürük raporunu yayınlamakla tehdit etmişti.
Aziz Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Yıldırım'ın açıklaması şu şekilde;

"Son günlerde, aynı odaktan beslenen bazı yazılı ve görsel medya organlarında, özel hayatıma ve kişilik haklarıma yönelik yalan yanlış ve en önemlisi suç unsuru içeren haberlere tesadüf edilmektedir.

Her şeyden önce bu kişilerin açıklamaları gereken asıl şey; ellerindeki sahte ve fotokopi belgelerden ziyade, ’kime ne karşılığında hizmet ettiklerine’ dair gerçeklerdir.

Esas bilinmesi gereken ise; kimlerin bu kişileri, "Aziz Yıldırım’a saldırmak üzere" besledikleridir.

Kimler, Aziz Yıldırım’ın itibarsızlaştırılmasından yada tasfiyesinden ne fayda sağlamaktadır ki bu tetikçileri himaye etmekte, bu cüreti ve hadsizliği kendilerine devretmektedirler?

Devletin resmi koruması ile dolaşan bu kişilerin, ülkenin en hassas konularında dahi yorum yapabilmesi, şahsımla ilgili yaptıkları yalan haberlerden çok daha tehlikeli ve düşündürücüdür.

Tüm kamuoyu bilmelidir ki; bu şahıslar, ellerindeki belgeleri, orjinalleri ile 24 saat içerisinde kamuoyuna açıklamazlar ve cezaevinde geçirdiğim iddia edilen sözde operasyonu belgeleyemezlerse, mesleklerinden derhal ayrılmalarının sağlanması için tüm kamuoyu takipçi kılınacak;

Ve tarafımızdan, sözkonusu yalan yanlış, suç unsuru içeren iftira mahiyetindeki yazılar hakkında, Cumhuriyet Savcılığı’na başvuruda bulunulacaktır.

Söz konusu yazı ve yorumlar ile ilgili her türlü hukuki ve cezai yaptırım hakkımız, derhal hayata geçirilecektir.

Saygılarımla
Aziz Yıldırım FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner480