Okay Yokuşlu imzaladı! Neden sezon sonunu beklemediğini açıkladı

Trabzonspor ile nikah tazeleyecek olan Okay Yokuşlu bugün resmi sözleşmeye imza attı

Okay Yokuşlu imzaladı! Neden sezon sonunu beklemediğini açıkladı
61SAAT SPOR SERVİSİ - Trabzonspor’da yetenekli oyuncu Okay Yokuşlu ile  2020 yılına kadar nikah tazeledi. Medical Park Arena’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “Bu özel bir gün. Gerçekten planlamadık bugün Okay’ın doğum günü. Okay 23 yaşına giriyor ve bu sene sonundan itibaren 3 yıl daha güzel bir dönemi geçirmek üzere yeni bir anlaşmaya vardık. Hepimiz biliyoruz ki Trabzonspor son yıllarda çok önemli süreçlerden geçiyor. Doğası gereği yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Bu yeniden yapılanmada üzerinde durduğumuz en önemli konu, karakter konusu. Daha önceden de defalarca söylediğimiz gibi her hangi bir takımın başarılı olabilmesinin en önemli anahtarlarından birisi belki de en önemlisi karakterli oyunculara sahip olması. Karakteri 2 anlamda düşünüyoruz. Ya da içerik olarak 2 anlamı olduğuna inanıyoruz. Birisi gerçekten insan karakteri, bir diğeri de futbol karakteri. Okay, Trabzonspor açısından futbol camiası açısı8ndan her iki özelliğe sahip çok değerli oyuncumuz kardeşimiz. Bugüne kadar hepimizin beğenisini kazanmış Okay için yeni dönem başlıyor.
 
BAŞARI İHTİMALİ O KADAR YÜKSELİYOR
Tabi Okay ile birlikte bizim açımızdan da önemli süreç. İyi oyuncuların bir arada olduğu arkadaşlığın dostluğun en üst seviyede olan takım ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu yapıyı ortaya çıkarmak için takımın içerisinde bahsettiğim özelliklere ne kadar çok sahip oyuncu varsa başarı ihtimali de o kadar yükseliyor.
Trabzonspor adına gururla söyleyebiliriz ki şuan da var olan oyuncularla ilgili altını çizerek net şekilde ifade etmek isterim ki bizleri olağanüstü mutlu eden çok fazla oyuncumuz var. Hatta tüm oyuncularımız böyle. Her birine buradan teşekkür ediyorum. Belki şunu bile söylemeden geçemeyeceğim. Bazen tatiller oluyor. 22 gün 1 gün, 3 gün izinler oluyor. Bu 2,3 günlük iznini dahi Trabzon’da geçiren ve burada olağanüstü mutlu oldukları için ayrılmayan çok sayıda oyuncumuz var. Yerli ve yabancı bütün oyuncularımızdan bahsediyorum” dedi.
 
GERÇEK BİR TRABZONSPORLU
Usta, “Yabancı oyuncuların takım içinde ki yerli oyuncular tarafından çok iyi karşılanması, onlara destek çıkılması onlara ev sahipliği yapması bakımından önemli işlev görüyor. Okay ve Okay gibi çok arkadaşımız burada tüm oyunculara ev sahipliği yapıyor. Okay adı üstünde bir kaç kelimeyi kullandım. Aslında ev sahibimiz. Şehirde aramızda en yakın olduğumuz arkadaşlarımızdan birisi. Trabzon’u, Trabzonspor çok fazlasıyla önemsemiş, içine sindirmiş, özümsemiş, ev sahipliğini fazlasıyla hak etmiş, gerçek bir Trabzonsporlu... Kontratı uzatmayla ilgili emin olabilirsiniz ki, belki de tarihin en en hafif en basit görüşmesini, en tartışması az olan rahat bir sözleşme dönemi geçirdik. Okay, Trabzon’da, Trabzonspor ile birlikte büyük başarılara imza atacağımıza kesinlikle inanan bir oyuncumuz. Bu sözleşmeyi yapmak için en ufak bir görüşmemiz olmadı. Kendisine teşekkür ediyorum. Hem bizim açımızdan, hem Türk milli takımı açısından, hem de gençlere örnek olma açısından sembol bir isim bizim için. Trabzonspor’da hep birlikte nice başarılara imza atacağımızdan emin olmasını istiyorum. Uzun uzun kendisiyle konuştuğumuzda, “Evet başkanım bu yolun nereye varacağını biliyorum, gereğini yapacağımdan tüm Trabzonsporluların emin olmasını istiyorum*” diyerek kendi isteğini fazlasıyla hissettirdi. En önemlisi çok genç. Bugün 23 yaşında. Nice mutlu yıllara, hep birlikte devam etmek üzere hayırlı uğurlu olsun... “ ifadelerini kullandı.
 
BAŞARIDA BANA DA PAY SAHİBİ...
Okay Yokuşlu ise, “ Başkanımız çok güzel şeyler söyledi. Bir nevi bu konuşmalar bir doğum günü hediyesi oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de şunun için. Kulüp içinde, Trabzonspor olarak yönetimden teknik ekibe kadar, takım arkadaşlarım, personelimiz, müthiş bir uyum içindeyiz. Bende bu uyum içinde ki bir parçayım. Çok mutluyum. Yakalayacak, olduğumuz başarılarda bana da bir pay sahibi olabilme fırsatı verdiği için başkanımıza ayrıyeten teşekkür ediyorum. Bu şehirde ilk geldiğim günkü i gibi nasıl heyecanlıysam aynı heyecanı taşıyorum bu imzayı atarken... “ dedi.
  
HUZURUMU BOZMAK İSTEMEDİM
Okay, sözleşme imzalamak için neden sezon sonunu beklemediği şeklinde ki soruya ise, “Ben bir kulübe geldim ve burada mutluyum. Gayet her şey güzel gidiyor. Büyük bir camiadayım. Takım içinde ki hiç bir kulüp taraf bozuk diyemem. Bize yardım eden herkes işini çok iyi yapıyor. Taraftarlarımız arkamızda. Biz de çok şükür, onlara karşılığını vermeye başladık. Mutluyum, huzurluyum, onun için bu huzurumu bozmak istemedim. Kısaca söylemek gerekirse. Burada büyük başarılar yakalayacağımıza inandığım için burada oldum.. “ dedi.

MAKSİMUM ÇABA SARFEDİYORUZ
Takım içinde ki ilk ve ikinci yarı arasında ki farkları ise Okay, “Sezon başında çok yeni takımdır. Bir yapılanma içindeydik. Bazı şeyler hemen olmuyor. Biraz zaman alıyor bazı şeylerin oturması. Şundan emin olabilirsiniz hocamız ve takım arkadaşlarımız bu başarıyı yakalama yolunda maksimum çaba sarf ediyoruz. Bunun da meyvelerini almaya başladık ve daha iyi olacaktır. Şuan da tam istediğimiz seviyede değiliz. Daha da iyi olacağız.” Diye konuştu.
 
AVRUPA’DA ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUM
Performansının arttığını kendisinin de düşündüğünü belirten Okay, “Bundan sonra ki süreç takımımız çok iyi yolda. Bende bunun bir parçası olduğumu düşünüyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Performansımın attığını bende düşünüyorum. Bu benim için sınır değil. Her zaman daha iyisini olmaya çalışacağım. Burada yakalayacağımız başarılar beni çok tatmin edecektir. Bende Avrupa’da ülkemi temsil etmek istiyorum” ifadelerini  kullandı.

TRABZON’DA KENDİSİNİ EN ÇOK ETKİLEYEN ŞEY...
Trabzon’da kendisini en çok etkileyen şeyin ne olduğu şeklinde ki soruya ise Okay, “Benim için ifade eden şey tutku. Şehrin takımla olan bütünleşmesi. Bu beni ilk geldiğimde etkilemişti. Dışarda duyduklarımda, burada daha fazlasını yaşadım. Çünkü bir şehrin sembolü Trabzonspor... Herkes onun arkasında. Üzüntüyü de sevinci de çok uçlarda yaşıyor. Onların sevindiğini görmek bizi daha da mutlu ediyor. İnsanların takıma olan bağlılığı beni mutlu etti” dedi.

ANNEMİ BABAMI BENDEN ÇOK MUTLU ETTİ
Karabükspor maçında attığı golden sonra eve gittiğinde karşılaştığı manzarayı da paylaşan Okay, “Trabzon’da kalmamda onların desteği her zaman arkamda. Dünyanın bir ucuna da gitsem benim arkamda. Onların buraya alışmaları, benimsemeleri arkamda itici güç. İnsan her zaman iyi gününde olmuyor. Bildiğiniz gibi burada sıkıntılı günler de yaşadık. Eve gittiğimde onları orada görmek bana da güç veriyor. Son maçta aldığımız galibiyetten sonra attığım gülden sonra eve gittim, annem babam benden çok mutlu etti..” diye konuştu.

TAKIMIN KÖTÜ GİTTİĞİ DÖNEMLERDE...
Takımın kötü gittiği dönemlerde Ersun Yanal’ın arkasında kalması ile ilgili gelen soruya ise Başkan Usta, “İçerde “Trabzonspor nereye gitmeli?” diye Ersun hoca ile yaptığımız iş planı yaptık. Bu iş planına ben kesinlikle güveniyordum. Ve Trabzonspor için söylediğimiz bir şey vardı. İşler yolunda gitmiyorsa, kurban adanmaması ve aranmaması gerektiğine kesinlikle inanan birisiyim. O yolun her hangi bir hocanın karar verdiğiniz bir hocanın kısa dönemde başarılı ya da başarısız olması sonucu etkileyen ana faktör değildir. Biz sonuçlara bakıyorduk. Takımın ilk devre bir çok maçta iyi performans ortaya koyduğunu ve sonucu alamadığını görüyorduk. Gelenlerin olağanüstü katkısı olmuştur. Sene başından beri oluşturduğumuz takımın inanılmaz mücadelesi vardır. Hocaya  benim kafamda zihnimde hiç bir soru işareti olmadı. Bunlar spor kulüplerinde doğası gereği olan şeyler. Ersun hoca ile katılanlarla Okay gibi onlara eski oyuncular diyorum. Bundan sonra geleceklerle burada süreç yaşıyoruz. Hedef koyduğumuz süreç var. O sürecin kesinlikle tamamlanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
 
MEDİCAL PARK ARENA İLE İLGİLİ SIKINTILAR
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Medical Park Stadının isim sponsoru konusuna değindi ve stadın ne zaman devralınacağı ile süreci açıkladı. Usta, “
Stat ismiyle ilgili her hangi bir sorunumuz yok. Biz orada teknik bir takım nedenlerle bazı düzenlemeler yapıyoruz. İsim konusu kesin konu. Noktalanmış olacak. Her hangi bir sorun yok. Devralma konusunda da stat bitti ancak hangi tarihte bizim devralmamız ve kulüp olarak yapmakta olduğumuz bir takım iş planları var. Bunlarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüyoruz. Olabilecek en yakın tarihte stadı devralacağız. Polemik konusu yok. Değerlendiriyoruz birlikte. Stat ve yanında yapılan tesisler hangi dönemde ne olursa ne yapmak doğrudur, bütün bunlarla ilgili görüşme halindeyiz. Önümüzde ki bir kaç ay içinde artık bu konular tarihe gömülmüş olacak. Her statta açıldığında oturma süreci tamamlanmış olacak. Sizin sorduğunuz soru da belli bir tarihe kadar tamamlanmış olacak” dedi.
 
OKAY İLE YAPILAN ANLAŞMANIN SIRRI
Okay ile yapılan anlaşmada sorun yaşanmamasının sırrı sorulduğunda ise Usta, “Bence bunun sırrı şuan takımın içinde. Hem bireysel hem de futbol karakteri dediğimiz iki yapı Trabzonspor’un içinde gerçekten imrenilecek aile ortamı oluşturdu. Yerlisi ile yabancısı ile bütün oyuncularda gerçekten motivasyon var. Kolej havası var. Arkadaşlık ortamı olmamış olsa bugün biz bu noktalara gelemezdik. Okay’ın böyle bir durumda senin gibi gelecek vadeden oyuncuyla 3 yıl uzatalım dediğimizde bir kaç tur yapacağımızı ve karmaşık durum olacaktır. Şuna da kaliteli oyuncular için görüşmemiz yaptığımızda Trabzonspor’a gelmem mümkün değil diye itibarla ilgili bir çok sorunla karşılaştım. Okay’ın arkadaşı olan Mas, orada Trabzonspor ile ilgili olağanüstü olumlu şeyler konuşacaktır. Futbol elçilerimiz olacaktır. Okay’a kimse burada mutlu olduğunu zorla söyletemez. Ama yerli ve yabancısıyla futbol elçileriniz bulundukları her yerde Trabzonspor ile ilgili olumlu şeyler, hak ettiğimiz de budur. Trabzonspor olumlu şeyleri hak eden kulüptür” dedi.

MEHMET EKİCİ KONUSU...
Mehmet Ekici ile gelen soruya ise Başkan Usta, kısa bir açıklama yaptı. Usta, “Ekici kendine kurduğu iş planı var. O konu kendisine hayırlı olsun” dedi.

OKAY, EFSANE OLMAK İSTİYOR MU?
Trabzonspor’da efsane olup olmak istemediği şeklinde ki soruya Okay, “Onur kıvrak var. Trabzon’un ona olan sevgisini gördükçe niye istemeyelim bir futbol daha ne ister ki...
Bazen insanlar Trabzon halkı niye tutkulu, takımı için savaşıyor gibi soruları o filmde bulmuştum. Çünkü gerçekten zamanında yapılmış bir ihtilal bu.. O filmde gerçekten çok iyi anlamı bu olayların neden böyle geliştiğini. Düşünce yapısını daha çok anladım... “ dedi.
 
TRABZONSPOR’UN EKONOMİSİ HALA KÖTÜ MÜ?
Trabzonspor’un ekonomisi ile ilgili gelen soruya Başkan Usta, “Kara bulutların dağıldığı döneme girdik. Ekonomisini düzgün yöneten kulüp olmak istiyoruz. Ekonomik açıdan çok rahat değiliz, ama artık planlıyız. Geliş ve gidişler olabilir. Bakın ara dönemde 5 tane oyuncumuz geldi, 5 tane gitti. Şuna ısrarla dikkat ediyoruz. Takımın içinde 3 tane Yusuf Yazıcı’y4 da onlardan saymamız lazım. 4 tane genç oyuncuyla şuan da oyuncu sayısı 23.. Trabzonspor bir takım transferler yaparken elinde biriken oyuncusu yok. Biz geldiğimizde 50 civarında oyuncu vardı. Transfer yapabilirsiniz ama kadronuzu belli sayıda tuttuğunuz oranda gelen gidenleri Trabzonspor çevirebilir dönüştürebilir. Vakti zamanında doğru yapmanız takım içindekiler ve gidenler için de en doğru iştir. Takım halinde başarı yakalamak. Gelenin takıma katkı sağlaması lazım. Gidenin de Trabzonspor’un geleceğine artık katkı sağlamayacağına emin olmamız lazım. Burası oyuncu yiyen fabrika olamaz. Trabzonspor maalesef çok çok iyi oyuncuları içinde sistem burada iyi oyuncuları öğüttü’ dedi.
 
AKHİSAR VE GALATASARAY MAÇLARI..

Bordo-Mavililerin önünde ki Akhisar ve Galatasaray maçıyla ilgili de konuşan Usta, “Bizim için aslolan Akhisar maçı.. Her hafta önemli maç oynuyoruz. Galatasaray maçına daha var. Burada bir focus kaybı yaşamamız lazım. Kulübümüzün teknik direktörümüzün oyuncularımızın bu bilinçle hareket ettiğine inanıyorum. Bütün oyuncular da bilir, bir başkan olarak kulüple teknik direktörle, kulübün içeriği ile ilgili bana gri kalan hiç bir alan yoktur. O kadar şeffafız, o kadar yakınız. Konuları masaya yatırılıp tartışıyoruz. Zor maç olacaktır. Oraya olağanüstü dikkatli olmamız gerçekten müthiş bir maç olarak görmemiz lazım. Ama diğer taraftan da dediğiniz gibi derbi maçları yaklaşırken onlar da gündeme düşer. Başarabilmek bazen 2 günde maddesi varken birini es geçerek olmuyor. Başarılı olmak istiyorsanız bazen 2,3 gündemi yönetmeniz lazım.

KOMBİNE SAYISI 14 BİN
Trabzonspor’un 12 bin 500 kombine var. Bunu önemsiyorum. Galatasaray maçının biletleri satışa çıktığında kombineler de devam ediyor. 2 günde bin 300 kombine satıldı. Şuan da 14 bin.. Tahmin ediyorum bir haftada 17-18 bini bulmuş olacak. Bizim 2011’de kombine sayış 15 bindi.. Yeni statla yeni bir hayat başladı. Trabzonspor’da daha sportif anlamda iyi bir yola girdi. Takımda da iskeletimizin varlığını konuşabilir duruma geldik. Biz şöyle bir hedef koyuyoruz. Trabzonspor’a taraftarlarının da sadece Trabzon’un değil Ankara İzmir, Avrupa’nın sahip çıkacağı platformu yakalamamız lazım. Burada normal maçlarda 3 bin 4 bin Trabzon dışında seyirci gelsin. Avrupa’dan uçaklar kalksın gelsin. Bunun şehir ekonomisine olağanüstü katkısı var. Burada da şunu yapmaya çalıştık. Evet bu kadar sıkıntı içine girmiş olan Trabzonspor’a her birimizi desteğini arttırması lazım” dedi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1190