Futbolcu Berkay Doğan hakkında merak edilen soruları kendisine yönettik. Mütevazi futbolcu kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. İşte Futbolcu Berkay Doğan hakkında merak edilenler.

Doğum Tarihiniz Nedir?

18.05.2002 tarihinde Avusturya’nın İnnsbruck kentinde dünyaya geldim. Ama aslen Uşak’lıyım. Annem ve babam Uşak doğumlu. Şuan Avusturya’da yaşıyorlar. Ben Türkiye’deyim. Ama sık sık görüşüyoruz. 

Peki en sevdiğiniz Türk yemeği nedir?

Gerçekten tavuk pilav lezzetini hiç bir yerde bulamıyorum. 

Peki, Futbol hayatınız basıl başladı? Ne zamandır futbol oynuyorsunuz?

4 yaşında annem sayesinde futbola başladım. 13 yaşında Redbull Salzburg’a ve 17 yaşında da Almanya’dan St Pauli takımına transfer oldum. Orada 2.5 sene kadar kaldıktan sonra Türkiye’ye transfer oldum. Hala Eyüp sporda oynuyorum. Burada 3 yıllık bir kontrat imzaladım. 

Futbol serüveninizin anneniz desteği ile başladığını söylemiştiniz, aile içinde ilişkileriniz nasıldır? 

Ben aileme çok düşkünüm. Onlar da benim için ellerinden geleni yapıyorlar. Her zaman en büyük destekçim ailem diyebilirim. Bugün Berkay Doğan olarak buralara gelmemde onların çok büyük katkısı var. Bunu asla inkar edemem. Ben de onlar için çalışıp, kendimi geliştirip, en iyi yerlere gelmeyi hedefliyorum.

Buradan sonraki hedefiniz nedir?

Açıkcası spesifik bir hedef belirlemedim. Tabii ki, ileride çok büyük bir futbolcu olmak istiyorum. Ama her zaman kendimin daha ilerisinde olmayı, kendimin bir adım önünde olmayı amaç ediniyorum. Böylesi, hem daha eğlenceli hem sonsuz bir yolculuk! Bence bir insan ilerlemeyi gerçekten istiyorsa, kendisi ile yarışmalı. Çünkü böylece ilerlemenin sonu hiç gelmez!

Peki genç bir futbolcu olarak yeni başlayanlara tavsiyeleriniz nedir?

Ben Berkay Doğan olarak her zaman doğru bir şeyler yapmayı amaçladım. Bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsanız, asla vazgeçmeyin. İnsan kendi bünyesinde inanılmaz potansiyele sahip. Bunu keşfetmek yine kendi elinizde! Tutarlı olmak ve inanmak ilk şart. Zaten gerisi geliyor!