Gol Kralı Muhammed Kavaklı, Profesyonel İmzasını Attı

Almanya’da “TSV NEU ULM” takımında iki sezon üst üste gol kralı olan genç futbolcu Muhammed Kavaklı, 2022 yılında İstanbul Büyükçekmece Tepecikspor takımına transfer olarak Almanya’dan Türkiye’ye geldi.

Menajerliğini Habib Kavaklı’nın yaptığı güçlü sağ ayak Muhammed Kavaklı, katıldığı bir programda kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Hayalinin 4 büyüklerden birinde oynamak olduğunu vurgulayan genç futbolcu, “Küçüklüğümden beri futbol ile büyüdüm. 4 büyüklerden birinde oynamak en büyük hayalim ve hatta eğer bir gün teklif gelirse hiç düşünmeden gururla Milli Takım’da oynamak istiyorum.” diye konuştu.

İSTANBUL - Çek futbolcu Kadlec: "Tarihimizdeki en büyük maç olacak bu" İSTANBUL - Çek futbolcu Kadlec: "Tarihimizdeki en büyük maç olacak bu"

Muhammed Kavaklı Kimdir?

Genç Futbolcu Muhammed Kavaklı, 22 Ocak 2004 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Futbola olan yeteneği küçük yaşlarda babası ve aynı zamanda menajeri olan Habib Kavaklı tarafından keşfedildi ve henüz 9 yaşındayken ESC ULM takımında futbol hayatına başladı. 1.71 boyunda olan Muhammed Kavaklı, 2016 yılından 2019 yılına kadar TSV NEU ULM takımında futbol kariyerine devam etti ve bu takımda 2017-2018 yıllarında 9 maçta 15 gol sonraki sezonda 15 maçta 25 gol atarak gol kralı olmayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Güçlü sağ ayak Kavaklı, 2019 yılından 2021 yılına kadar SSV ULM takımında yer aldı ve buradan 2022 yılında  Profesyonel imzasini atarak İstanbul Büyükçekmece Tepecikspor’a transferi gercekteşen genç yıldız Almanya’dan Türkiye’ye geldi.