bayrak-001.jpg

Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

KURSİYER ÇAĞRI METNİ

Gençler, Ahşap Sihirbazlarına Dönüşün!

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak Avrupa Birliği'nin desteklediği heyecan verici bir projeye başlıyoruz. Ahşap işçiliği alanında uzmanlaşmak isteyen, Gençlerimiz görsel çizim programları ile tasarım yapmayı, ardından CNC Router, lazer kesim ve UV baskı makinesi ile hediyelik eşya üretmeyi öğrenecekler. Gençlerimizin başarıya giden yolda yanlarında olduğumuzu ve her adımda onlara destek olacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu proje ile iş hayatına sıfırdan başlayacak gençlerimizi heyecanla karşılıyoruz!

Neden Katılmalısınız?

Ahşap işçiliği size zor gelebilir, ancak endişelenmeyin! Bu proje, size baştan sona uzanan eğitim desteğiyle her aşamasında yol gösterecek ve zorlukların üstesinden gelmenizde size rehberlik edecek. CNC ve lazer kesimde uzmanlaşma fırsatı sunacak ve bu alanda güçlü bir başlangıç yapmanıza katkıda bulunacak.

Hiçbir Deneyim gerekmiyor!

Ahşap işçiliğine dair hiçbir deneyiminiz olmasına gerek yok. Proje, iş hayatına ve CNC üzerinden ahşap ürün imalatına sıfırdan başlamak isteyen tüm gençleri kucaklıyor. Merakınıza güvenin, gerisini bize bırakın.

Eğitim Ücretsiz, Destek Sizden Yana!

Bu muhteşem projede eğitim için ödeme yapmanıza gerek yok, eğitim ücretsiz. Hatta sizlere destek olmak için ve yeteneklerinizi daha iyi şartlarda keşfetmenize katkı sağlamak için eğitim süresince günlük 10 Euro ödeme yapacağız. Ekonomik kaygılarınızı bir kenara bırakarak yalnızca geleceğinize odaklanabilirsiniz.

Eğitimlerde Kazanımlarım Neler Olacak?

Bu projede bir dolu deneyim sizi bekliyor. Son teknoloji CNC ve lazer kesim makineleri ile ahşap işçiliğinin yeni yüzünü keşfedeceksiniz. Eğitim sonunda her bir eğitim için katılım belgesi veya sertifika alacaksınız. Projemizin sonucunda da hedefimiz sizleri iş hayatıyla buluşturmak.

Kazanımlarla Dolu, Bir Ahşap İşçiliği Deneyimi!

1. Sertifikalı Uzmanlık: Eğitim süresince ahşap işçiliği alanında uzmanlaşacaksınız ve projemiz sonunda elde edeceğiniz sertifikalarla bu alandaki yetkinliğinizi belgeleyeceksiniz. Sertifikalar, gelecekteki iş imkânlarınızı güçlendirecek ve kariyerinizde önemli bir adım olacak.

2. KOSGEB Desteği ile İş Yeri Açma Fırsatı: Projemizde gösterdiğiniz üstün performans ve yeteneklerinizle dikkat çektiğiniz takdirde girişimci olmayı düşünen en az 10 kişiye KOSGEB desteği ile iş yeri açma imkânı sağlayacağız. Bu destekle, kendi ahşap işçiliği atölyenizi kurarak girişimcilik dünyasında adınızı duyurabilirsiniz.

3. Yurt İçi ve Yurt Dışı Gezilerle Farkındalığın Arttırılması: Proje kapsamında düzenleyeceğimiz yurt içi ve yurt dışı teknik gezilerle bu alanda üretim yapan firmaları yakından tanıyacak, ürettikleri yeni tasarımları yerinde görecek ve genel itibariyle her anlamda özgün bir bakış açısı kazanacağız.

4. Uzman Eğitmenlerle Rehberlik: Proje boyunca size destek olacak deneyimli eğitmenlerimiz ve uzman ekibimizle birlikte olacaksınız. Ahşap işçiliği alanında yetkinliğinizi arttırmak ve projelerinizde ilerlemek için size yol gösterecekler.

Motivasyonu Yüksek Tüm Genç Kursiyerleri Bekliyoruz!

Başvuru Şartları ve Önemli Bilgilendirmeler

Sevgili gençler, projeye başvuruda bulunmak için aşağıdaki önemli şartları göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz:

1. Yaş Kriteri: Kursiyerlerin 15-29 yaş arasında olması gerekmektedir. Gençliğin enerjisine ve yaratıcılığına inanıyoruz, sizleri aramızda görmek istiyoruz.

2. Toplam Katılımcı Sayısı: Projede 15 kadın, 15 erkek ve 5 engelli birey olmak üzere toplam 35 kişi yer alacaktır. Farklı deneyim ve bakış açılarını bir araya getirmek için sizleri bekliyoruz.

3. İkametgah veya Taahhüt: Kursiyerlerin ikametgâh adresinin Trabzon olması ya da Ekim 2023 - Haziran 2024 tarihleri arasında Trabzon'da yaşamayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Trabzon'un zengin kültürel mirasına katkıda bulunmak için aramızda olmalısınız.

4. Eğitim Durumu: Projede yer alabilmek için, açık öğretim de dahîl olmak üzere eğitim hayatında aktif bir öğrenci olmamanız gerekmektedir.

5. İstihdam Durumu: Kursiyer adaylarının projede yer alabilmesi için herhangi bir yerde çalışmaması gerekmektedir.

6. Proje Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: Projemiz Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlayacak olup, kursiyerlerin aktif olarak görev alacağı süre Ekim 2023 - Haziran 2024 tarihleri arasındadır. Lütfen planlamanızı bu tarihler arasında yapmayı unutmayın.

7. Kursiyer Ödenekleri: Eğitimlere eksiksiz olarak katılım sağlayacak tüm kursiyerlerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için günlük 10 Euro ücret ödeyeceğiz. Eğitimler tamamen ücretsizdir.

8. Eğitimlere Katılım Oranı: Proje kapsamında yer alacak kursiyerler, eğitimlerin en az %90’ına katılım sağlanmalıdır. Projemiz Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından belirlenen özel bir eğitim atölyesinde gerçekleştirilecektir.

kursiyer-cagri-metni.jpg

kursiyer-cagri-metni-001.jpg

#ilangovtr Basın No ILN01880915