61SAAT HABER SERVİSİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Trabzon’da partisinin il divan toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Bitmez, “Bir seçim sürecindeyiz. Seçim tarihi henüz net değil. Az bir zaman dilimi kalmış. Saadet Partisi olarak bu zaman dilimini oldukça verimli kullanacağız. Saadet her zaman sahada. 81 il ve 973 ilçede çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara'da masa başında algı üretmek için birileri toplum mühendisliği ile toplumu dönüştürmeye yönelik meşguliyetler üretiyorlar. Ülkemizde 7/24 suni bir tartışma ortamı oluşturuluyor. Biz çarşı pazarda yükselen sesleri gayet yakından duyuyoruz. Ülkemizde güllük gülistanlık bir tablo çizilmeye çalışılıyor. Ay sonunu getiremeyen ailelerin durumunu yakından görüyoruz. Milletimizle birlikte kurulan tuzakları bozmak için kararlıyız. Değişim ve yeniden başlangıcın şafağındayız. Bunun için sayılı günler kaldı. Değişimin ayak seslerini Trabzon’da da gördüm. Değişimin işaretleri hissediliyor. Bunlar Ankara'dan çok net görülüyor. Her gün bir yenisi açıklanan sözde müjdeler yangına sadece bir bardak su dökmektir. 20 yıllık uykularından panikle uyandılar. Halkın dertlerini çözüyormuş gibi yaparak kaybettikleri toplum desteğini yeniden almaya çalışıyorlar. 

Enflasyonu düşürmüş gibi yapıyorlar, maaşlara yeteri oranda zam yapmışlar gibi davranıyorlar. Ülkede 20 yılda kendilerinin ürettikleri problemi çözmeye çalışıyorlar ama nafile. Vatandaşımız artık cebine bakıyor. Asgari ücret geçen yıldan bu yana 2 katına çıktı. Vatandaşın ihtiyacı ise en az 4 katına çıktı. Devletin ithalat ihracat dengesini tutturamadıkları gibi vatandaşın gelir gider dengesini de borçlu. Ülkemizde devlet borçlu, vatandaş borçlu, şirketler borçlu. Kısacası borç batağındayız. Toplumumuz bir bütün olarak faiz ve borç sarmalında. İçinden çıkılması mümkün olmayan bir durumdayız. Bu yönetimle de çıkamayız. Yeni dönemde ülkemizin zihniyetini değiştireceğiz.

Adaletin 'A'sının özgürlüğün 'Ö'sünün kalmadığı bu sistemi kendimize yakıştıramıyoruz. Günlük siyasi kazançlar uğruna ahlaki ve manevi değerlerimizin her gün tahrip edilmesine tahammülümüz yoktur. Üzerimize düşen sorumlulukların ve vatandaşımızın yaşadığı hayal kırıklığının farkındayız.

6'lı masa olarak birlikte yürüttüğümüz süreç var. İttifakın yol haritasını bugün Ankara'da kamuoyuna takdim edeceğiz. Bu politikalar masada bulunan tüm partinin ortak politikaları. Yakın tarihte de en doğru adayı açıklayacağız. Cumhurbaşkanı adayımız ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Yeni dönem ahlak ve adalet eksenli bir dönem olacaktır. Sürecin sonu inşallah aydınlık olacak insanımız rahat bir nefes alacaktır. Cari açığı kapatmak için önce ülkedeki adalet açığının kapatılması gerekir. 6'lı masa olarak umudu her geçen gün büyütecek adımları sahada atacağız. İktidarın kendisinin mayınları döşediği bir sahada siyaset yapıyoruz. Mayınların nerede olduğunu çok iyi biliyoruz. Tuzak kuranlar tuzağa kendileri düşer.

6'lı masa geçtiğimiz sene Ocak ayında kuruldu. 11 toplantı gerçekleştirildi. İlk toplantıda alınan kararda resmi seçim takvimine kadar aday tartışmasına girmeyeceğimizi söyledik. Adayımız merak ediliyor. Bu masada bulunan 6 partinin içerisinde şu olursa ben oy vermem diyen seçmenler ve üyeler vardır. Aday konusu isim olarak değil usul olarak konuşuldu. 13 Şubat'tan önce bir aday açıklanması söz konusu değil. Dağılmasını isteyen çoktur. Adayı merak edenler dağılmasını istiyor. Masanın dağılması söz konusu değildir” dedi.

Saadet Partisi hangi partinin listesinde kaçıncı sırada girmeyi düşünüyor sorusuna yanıt veren Bitmez, “Cumhurbaşkanı adayının 4 Şubat’ta açıklanacağı haberi ne kadar doğruysa Saadet Partisi’nin başka partinin listelerinden gireceğine dair duyumlar da o kadar doğrudur. Seçimlere kendi listesiyle girecek şekilde hazırlık yapıyor partimiz. Masada liderler farklı bir konunun üzerinde durabilir, o ayrı bir durum” ifadelerini kullandı.