banner1237

Davutoğlu: "1 Kasım dönüm noktası olacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı aldık başımızın tacı ettik. 1 Kasım Türkiye’nin atılımlarını daha ileri hedeflere taşıyacağı bir dönüm noktası olacak” dedi. Bayrampaşa’da yapımı tamamlanan...

Davutoğlu: "1 Kasım dönüm noktası olacak"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı aldık başımızın tacı ettik. 1 Kasım Türkiye’nin atılımlarını daha ileri hedeflere taşıyacağı bir dönüm noktası olacak” dedi.
Bayrampaşa’da yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılışı, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. İlçede yapımı tamamlanan Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere toplam 195 milyon TL’lik yatırımın toplu açılışını gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, daha sonra vatandaşlara hitap etti. Konuşması sırasında Bayrampaşa atkısı takan Başbakan Davutoğlu, “Türkiye 13 yıldır atılım üzerine atılım yapıyor. Türkiye’nin içine düştüğü karanlık girdaptan içinden çıkardık ve nice zaferlere hazırladık. Bu büyük başarının mimari önce milletimiz, sonra millet idaresini egemen kılan AK Parti kadrolardır. Türkiye büyük değişim yaşadı. Bu büyük kalkınma hareketi yolunda kararlılıkla yoluna devam edecek. Dünyadaki birçok ülke krizlerle uğraşırken Türkiye yoluna devam ediyor. 7 Haziran’dan bu yana bir yandan hükümet arayışları meşgul olurken, bir yandan da Türkiye’nin bu geçici dönemi yarasız merasız atlatması için çaba sarf ediyoruz. Terörle mücadele ediyoruz, ekonomik krizlerle mücadele ediyoruz. Bir saniye dahi Türkiye’yi yönetim boşluğuna düşürmedik, düşürmeyeceğiz. Herhangi bir ülkede bu kadar sık seçim yapılsaydı bunun ekonomi üzerinde bir takım etkileri olurdu. Türkiye 13 yılda öylesine bir istikrara sahip oldu ki 7 Haziran’dan bu yana tek başına iktidar olmamamıza rağmen her şey tıkır tıkır işliyor, milletin işi aksamıyor. Milletimiz 2002 öncesinde bu ülkede neler yaşandığını çok iyi hatırlıyor. Kendi kısır menfaatleri için yaşayanların bu ülkeyi nasıl felaketin eşiğine getirdiğini biliyor. O eski Türkiye’ye dönüş olmayacak, yeni Türkiye yoluna kararlılıkla devam edecek” dedi.
“Kimse bizi kazanımlarımızdan bir adım geri götürmeye muktedir olmayacak” diyen Başbakan Davutoğlu, “Türkiye’yi IMF’ye borçlu ülke olmaktan çıkardık, 23,5 milyar dolar borç ödedik.13 yılda milli gelirimizi 230 milyardan 800 milyar düzeyine çıkardık, 3 bin dolardan aldığımız milli geliri 10 bin dolara çıkardık. Küresel ölçekte yaşanan büyük ekonomik krize rağmen yaptık. Bütün çevre ülkeler siyasal ve ekonomik krizler içerisinde iken, Türkiye istikrarla büyüdü. Yüzde 5 civarında ortalama büyüdük. 36 milyar dolardan aldığımız ihracatı 150 milyar dolara çıkardık. Enflasyonu tek haneli rakamlara biz indirdik. 13 yılda 117 üniversite açtık. 2002’de 355 bin dersliğe 234 bin derslik kazandırdık. Bugün de Bayrampaşa’ya yeni okullar kazandırıyoruz. Ülkemizde ilk santralin hizmete girdiği 1902 yılından itibaren 100 yılda 300 santral yapılmışken, biz 13 yılda 8 bin 740 santral yaptık. Dünyanın 3’üncü büyük tohum kent bankasını biz kurduk. 2008’den bu yana Avrupa’nın tarımda en büyük hasılasına sahip ülkeyiz” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’U DÜNYANIN KÜRESEL BİR BAŞKENTİ HALİNE GETİRİYORUZ”
İstanbul’da rekor mahiyetinde çok projeye imza atıklarını aktaran Başbakan Davutoğlu, “Türkiye’yi ve İstanbul’u hızlı trenle buluşturduk. Marmaray’ı hizmete açtık, Avrupa ile Asya’yı denizin altında biz birleştirdik. Şimdi ise iki kıtayı Avrasya Tüneli ile otomobillerin birleştiriyoruz. İstanbul’daki 45 kilometre olan raylı sistemi 145 kilometreye çıkardık.115 kilometrelik metro inşaatı devam ediyor. Her alanda İstanbul çağ atlıyor. Dünyanın en cazibeli küresel başkenti haline geliyor. Başkentimiz Ankara ama biz İstanbul’u, Avrupa’nın, Asya’nın, Afrika’nın, dünyanın küresel bir başkenti haline getiriyoruz. Önümüzdeki hafta da Ümraniye, Dudullu, Bostancı ve Bakırköy, Başkaşehir İkitelli metrolarının inşat temeli atılacak. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a yapıyoruz. Dünyanın en büyük havalimanına sahip olmanın gururunu yaşayacaksınız. Melen Projesi ile İstanbul’un 2071 yılına kadar su sıkıntısını hallettik” dedi.

“7 HAZİRAN’DA MİLLETİMİZİN VERDİĞİ MESAJI ALDIK”
Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Silahlı kuvvetlerimiz milli silahlarımızı kullanıyor. Uydularımızı uzaya gönderdik. Milli haberleşme uydusunu yapıyoruz. Milli uçağımızı yapıyoruz. 2019’da milli eğitim uçağı Hürkuşu devreye sokacağız. Milli aşı üretiyoruz. Milli nükleer enerji üretiyoruz. Türkiye’de artık hiçbir konuda dünyaya bağımlı olmayan bir dönem başlatıyoruz. Bu coşku 1 Kasım’ın güzel habercisi. İnşallah 1 Kasım’da milli iradeyi egemen kılıyor muyuz? Bütün bu hamlelerin başarıya ulaşması için sandıklara yürüyor muyuz? Bunlar büyük güçlü Türkiye’nin ilk habercileri. 1 Kasım Türkiye’nin atılımlarını daha ileri hedeflere taşıyacağı bir dönüm noktası olacak. 7 Haziran’da milletimizin verdiği mesajı aldık başımızın tacı ettik. 7 Haziran’ı partimin bütün organlarında değerlendirdik. Bugün de belediye başkanlarımızla değerlendirdik. Türkiye’nin her köşesine arkadaşlarımızı yolladık. Milletimiz ne istiyor öğrendik ve beyannamemizi açıkladık. Bu yol haritası inşallah başarıya ulaşacak.”

“BÜTÜN PARTİLERLE KONUŞTUK AMA ONLARIN BİR KISMI BLOK SİYASETİ, BİR KISMI HAYIR SİYASETİ YAPTILAR”
Bir an dahi Türkiye’yi yönetim boşluğuna, kriz girdabına düşürmediklerini ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Bütün partilerle konuştuk ama onlar bir kısmı blok siyaseti yaptılar, bir kısmı hayır siyaseti yaptılar, sayın Bahçeli gibi her şeye hayır dediler. Bir kısmı terör siyaseti yapıp teröre sağındı. AK Parti birlik siyaseti yaptı. Milleti bir araya getirme siyaseti izledi. Biz tüm bunlara rağmen her üç parti ile görüştük. Milletin verdiği görevden kaçmadık, kaçmayacağız. Onlar hem hükümet kurmaktan kaçtılar hem de anayasa hükümeti kurmak zorunda kaldığımızda hayır biz bakan vermeyiz dediler. AK Parti tek başına meselelerle uğraşsın, biz elimizi taşın altına koymayız dediler. Biz ne dedik? Siz milletin dertlerine sahip olmasanız da biz gece gündüz 24 saat milletin hizmetindeyiz dedik. Bugün çarşamba pazarında yürürken yüzlerce İstanbullu bizi bağrına bastı. Hepsi de Allah sizden razı olsun, sizi tekrar iktidara getireceğiz dedi. Ama onlar çıkamazlar o meydana. Çünkü o zaman millet yakalarına yapışır, bu kadar dert varken niye omuz omuza vermediniz diye sorar” dedi.

“1 KASIM’DA BİR KEZ DAHA MİLLETİN DEDİĞİ OLACAK”
Yeni bir seçime gidildiğini hatırlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “1 Kasım’da bir kez daha milletin dediği olacak. Seçim sandıkları açıldığında milletin sözüne kulak verenle vermeyen ayrılacak. Hükümete iştirak etmekten kaçanlara, sorumluluğunu yerine getirmeyenlere millet gerekli cevabı verecek. Bir kez daha istikrar kazanacak, milli irade kazanacak. Türkiye’yi istikrarsızlığa sürüklemek isteyen de, terörü kudurtan kan dökücülere de milletimiz gerekil dersi verecek inşallah. Bilinsin ki 1 Kasım’da bu oyun sona erecek. Milletimiz bütün kaos senaryolarını bertaraf etme kararlılığını gösterecek. Kan dökerek, can alarak kargaşa çıkaranlara milletimiz gerekli dersi verecek. Milletin sorumluluğundan kaçanlara bir ders verecek misiniz? Oynadıkları bu kanlı oyunun milletin kardeşliğini zedelemediğini görecekler. Bu meydanda Kürt-Türk bütün vatandaşlarımız bir arada olduğu gibi kıyamete kadar da bir arada olacak. Her insanımızın gurur duyacağı özgür, adil ve güçlü bir ülke kılacağız inşallah. Allah milletimizin yolunu açık etsin” şeklinde konuştu.
(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.