Yıldız haritası nedir, ne işe yarar; Yıldız Haritası Geleceği Gösterir mi?

Yıldız Haritası, en eski islami kaynaklarda bile kendinden oldukça söz ettiren “Yıldızlama” deyimin ta kendisidir. Yıldızlama deyimi, günümüze Yıldızname olarak gelmiş ve çoğu kişi Yıldızname olarak bilmiş ve bu şekilde tanınmıştır.

Yıldız haritası nedir, ne işe yarar; Yıldız Haritası Geleceği Gösterir mi?

Yıldızname Nedir?

Yıldızname, islami kaynaklarla, burçlar, yıldızlar, güneş ve ayın konumları ele alınarak kişi ya da kişiler üzerinde yapılan bir kader yorumlama şeklidir. Yıldız Haritası denilen bir çizim şekli çıkarılarak yapılan bir yorum sanatı olan Yıldızname, herkesin altından kalkabileceği bir iş olmayıp aynı zamanda uzmanlık isteyen bazı kaynaklarında bulunması ile hayata geçirilir.

Yıldız Haritası Nasıl Çıkarılır?
yıldızname bakımı zeynel eroğlu 

Yıldız Haritası çıkarılması için kişi ya da kişilere ait olan bazı bilgilerin gerçek ve doğru olması gerekir. Bu bilgiler Yıldız Haritasının çıkarılmasında büyük rol oynar çünkü; istenen bilgiler haritanın çıkarılmasında oluşacak en ufak bir kader çizgisini dahi etkiler. Yıldız Haritasında kişi ya da kişilerin doğum günleri, doğum saatleri, anne isimleri ve hatta hayatlarında yaşadıkları önemli olayların tarihleri gibi bilgiler istenebilir. Bu bilgilerin tam olması çıkarılacak olan Yıldız Haritasının tam anlamı ile yerli yerine oturmasını sağlar. Bilgilerden biri ya da bir kaçı eksik olması yıldız haritasının güvenilirliğini sarsabilir. Yıldızname hazırlamak, sadece yıldız haritası çıkarmak ya da birkaç yıl astroloji kursları almak ve belirli kurs ya da seminerlere katılmak kadar kolay değildir maalesef… Bu konuda uzman olan kimsenin, havas, ebced, cifir, ilmi ledün, arapça, matematik, astroloji ve astronomi, yıldızlar ve en önemlisi insan psikolojisinin iyi bilmesi, yıllarını bu ilme verip, tecrübeleri ile kendini harmanlaması gerekir…
Yıldızname bakımı, toplum tarafından genellikle fal bakma yöntemi ile aynı gibi bilinse de farklıdır. Yıldızname bakım işlemi herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Yıldızname bakımı için metafizik uzmanı Zeynel Eroğlu ile medyumca.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Zeynel Eroğlu Hoca havas ve metafizik alanlarında medyumca.com sitesiyle ülkemizde ilk(1999 yılında) site açan ve vergi levhası alan sertifikalı metafizik uzmanıdır.

Yıldızname Ve Astroloji Haritası Arasında Ne Fark Var

Astroloji Haritası gökyüzünde oluşan kişiye özel bir resimdir. Güneş, Ay, yıldız ve gezegenlerin sonsuz boşluktaki hareketlerinin bazı simgeler ve işlemler ile çözümlenmesi anlamına gelmektedir. Astroloji Haritası, aynı zamanda Doğum Haritası olarakta bilinmektedir. Bir diğer ismi Horoskop’tur. Astroloji Haritasının daha gelişmiş bazı özel teknikler kullanılarak çıkarılan bir diğer grafik şekline ise Yıldız Haritası denmektedir ki; buna halk arasında Yıldızname, çok daha eski bir ifade ile Yıldızlama ismi verilir. Görüldüğü gibi birçok kültürde kendini yüzyıllardır ifade eden Astroloji Haritası bir çok isimle ve kavramla anılmaktadır. Geliş yolu farklı olsa da, varacağı durak hep aynıdır. Yıldızname, islam dinine özgü bazı bakım usulleri ve kişilerin doğum tarihi, isimleri ve bazı özel bilgileri göz önünde tutularak hazırlanan bir analiz şeklidir. Yıldızname için islami açıdan değerlendirilen bir kader yorumlama şekli desek hiçte yanlış bir tespit olmaz. Yıldızname ya da yıldız haritası Astroloji Haritasının daha gelişmiş ve kişinin sorusuna daha yakın şekli ile bakılmasıdır. Astroloji Haritasında çözülmeyen bazı sorulara Yıldızname kolayca cevap verebilir…https://www.medyumca.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.