61SAAT HABER MERKEZİ 30 yaşındaki yıldız stoper için Trabzonspor, Marsilya kulübü ile bonservis konusunda anlaşmaya vardı. Marsilya formasıyla geçen sezon 33 maçta 2 bin 761 dakika süre alan Gigot, 3 gol attı. Samuel Gigot transferinde bugün son gelişmeleri aktaran 61saat Spor Müdürü Hasan Tüncel, dikkat çeken bilgiler paylaştı.

3 milyon Euro seviyelerine indirdi
61saat TV’de yayınlanan Spor Saati programında, İHA Trabzonspor Muhabiri Gökmen Şahin ile son gelişmeleri aktaran Tüncel, “Trabzonspor, Marsilya’daki Samuel Gigot için ciddi şekilde transfer görüşmelerini sürdürüyordu. Sonunda 3 milyon Euro seviyesine kadar indirildi. Marsilya ile bonservis konusunda anlaşma sağlandı.

Acun Ilıcalı'dan Okay Yokuşlu açıklaması Acun Ilıcalı'dan Okay Yokuşlu açıklaması

İstediği para 2,5 - 3 milyon Euro civarında konuşuluyor

Şimdi Trabzonspor’un önünde izleyeceği bir yol var. Gigot’u ikna etmek. Oyuncular transfer olduklarında ekstra maaş talebinde bulunuyorlar. Bu maaş da Trabzonspor kulübünün uygulamak istediği maaş sisteminin biraz üzerinde. Tam rakam söylenmedi ama benim öğrendiğim kadarıyla 2,5 - 3 milyon Euro civarında. Eğer oyuncu da ikna edilirse bu transfer olumlu sonuçlanacak” dedi.

 

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ