Geçtiğimiz günlerde Giresun Üniversitesi'nin tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazete aboneliklerini iptal edeceğini açıklamasının ardından, akademik, sosyal ve kültürel faaliyetlere kaynak aktarılan topluluklardan biri olan GÜDANS'ın düzenlediği alkollü eğlence partisi dikkatleri üzerine çekti. GÜDANS'ın sosyal medya hesaplarında paylaşılan bu videolar, üniversiteye ve topluluğa yönelik sert eleştiriler aldı.

Rize'de "19. Dağ Horozu Şenliği" düzenlendi Rize'de "19. Dağ Horozu Şenliği" düzenlendi

Gelen tepkilerde, "Gazze'de çocuklar katledilirken Giresun Üniversitesi'nde yaşananlar inanılmaz! Bu skandal, üniversitenin saygınlığını zedelediği gibi toplumsal duyarlılık konusundaki eksiklikleri de ortaya koyuyor," şeklinde ifadeler yer aldı. Paylaşımlarda, üniversitenin bu olay karşısında müdahalede bulunmaması ve sorumluluk almaması da eleştirildi.

Giresun Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemize bağlı öğrenci topluluklarımızın hiçbiri 'Etkinlik Komisyonumuzun' onaylamadığı etkinliklerde bulunamazlar. İlgili birim yöneticilerinden habersiz ve izinsiz şekilde gerçekleştirilen ve asla tasvip etmediğimiz bu etkinlik hakkında üniversite yönetimimiz tarafından gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır," denildi.

Editör: Cengizhan Bahadır