GİRESUN (AA) - Güce Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilçedeki anaokulunda uygulanacak "Değerler Eğitimi" projesinin protokolü imzalandı.

Kaymakamlıkta düzenlenen imza töreninde konuşan Güce Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, kaliteli bir okul öncesi eğitimde akademik becerilerin yanı sıra toplumsal değerlere de yer verilmesi gerektiğini söyledi.

Köleoğlu, anaokulunda başlatılan bu uygulamayla 4-6 yaş grubundaki öğrencilerin temel dini bilgilerle Kuran eğitiminden küçük yaşlardan itibaren faydalanmasını sağlamayı amaçladıklarını belirterek,"Burada amaç, okul öncesine giden 4-6 yaş grubundaki okul öncesi öğrencilerine temel dini bilgiler kazandırmak, ahlak kurallarını öğretmek ve temel Kuran bilgisi vermektir. Bu çalışmada müftülüğün görevlendirdiği iki usta öğretici anaokulumuza gelerek her sınıfta bir saat temel dini bilgiler dersi, bir saat de Kuran eğitimi verecekler. Bu sayede topluma fayda sağlayacak öğrencileri yetiştirerek ülkemize en iyi şekilde katkı sağlamak hedefimizdir.” diye konuştu.