AMASYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği için Gümüşhacıköy ilçesinde toplantı düzenlendi.

İlçe Halk Kütüphanesinde Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal, başkanlığında düzenlen toplantıda, açılacak okuma yazma kursları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İlçe merkezi ve köylerde eğitim seferberliğini başlattıklarını söyleyen Çakal, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülecek olan 'Okuryazarlık Seferberliği' Projesi kapsamında ilçemizde İlçe Seferberlik ve Yürütme Kurulu Toplantısını yaptık." dedi.

Açılacak okuma yazma kurslarının ilgi görmesini beklediklerini belirten Kaymakam Çakal, "Seferberlik kapsamında, okuma yazma bilmeyen vatandaşların okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesini hedefliyoruz. Bu sebeple, gerek ilçe merkezi, gerekse köylerde bu kurslarımız açılacaktır. İnanıyorum ki bu kurslara halkımız önem gösterecektir." diye konuştu

Toplantıya Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdürü Ender Turan, Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, kurum müdürleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.