Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferkan Sipahi ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatih Yalçın ile birlikte Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’yu ziyaret etti.

Trabzon Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası için geri sayıma geçti Trabzon Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası için geri sayıma geçti

Trabzon Üniversitesi Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyarette, iki üniversite arasında hayata geçirilmesi planlanan akademik ve bilimsel projeler ele alındı. 

Misafirperverliklerinden dolayı Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya teşekkür eden rektör Zeybek, ziyaret sonrası şu açıklamalarda bulundu:

“Prof. Dr. Aşıkkutlu Rektörümüz, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 15 Eylül 2022’de Trabzon Üniversitesi’ne yeniden rektör olarak atandı. Söz konusu ziyaretimiz hem kendisine ‘hayırlı olsun’ hem de üniversitelerarası birlik ve beraberliğin artırılması ile ikili projelerin hayata geçirilmesi adına gerçekleşen bir ziyarettir. Ziyaret sırasında iki üniversite arasında yapılması planlanan iş birliklerini ve projeleri değerlendirmenin yanı sıra Sayın Aşıkkutlu hocamızın da katkılarıyla Üniversitemizde verilecek formasyon eğitimlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunduk. İşbirliklerinin katlanarak çoğalacağı yönünde fikir birliğinin sağlandığı ziyaret için Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya ev sahipliğinden dolayı ve hem üniversitelerimizin hem de bölgemizin kalkınması amacıyla yapılacak çalışmalara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” 

Ziyaret, her iki Rektör arasında gerçekleştirilen hediye takdimi ile sona erdi.

TR116409TR116420